Hallgassa élőben!

Könnyed játékkal nyert a Kábel SE

Nagyon meggyőző teljesítményt mutatott hazai pályán a Balassagyarmati Káber SE gárdája, és ­győzelmének köszönhetően továbbra is a bajnoki tabella élén áll.

NB II., Észak csoport, 5. forduló:
Balassagyarmati Kábel SE–Pilisvörösvári KSK 35–20 (21–7)Balassagyarmat, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Major G., Szuromi A.
Kábel SE: HUDÁK – NAGY N. 7, TATAI 7/2, Nagy A. 2, SÁNDOR 3, TÓTH M. 3, Gál 3. Csere: Toarniczky (kapus), ÁCS 6, Grandjean 2, Kajdy, Praszna 1, Okolenszki 1/1, Szladovics. Vezetőedző: Bárány Zsolt.
A Pilisvörösvár legjobb dobói: Deli 8/2, Sipos 4.
Hétméteresek: 3/3, illetve 3/3. Kiállítások: 12, illetve 8 perc.
A mérkőzés eredményének alakulása: 3. perc: 2–1, 18. perc: 12–2, 28. perc: 19–5, 37. perc: 24–8, 45. perc: 30–13, 55. perc: 32–19.

Tatai Olivér (b) nagyon jó teljesítményt nyújtott
Archív fotó: L. B.

Az első percek tapogatózása után hamar lendületbe jött a Kábel SE, Nagy Norbert, Tatai Olivér és Sándor Ákos vezérletével fokozatosan elhúzott a hazai gárda, és röpke negyedóra leforgása alatt két számjegyűre növelte a különbséget. A szünetre a fölény még meghatározóbb lett, az egy félidő alatt lőtt 21 gól önmagáért beszél.

A második játékrészben a hatalmas előny tudatában egyre inkább visszavett a tempóból az Ipoly-parti együttes, így a fiataloknak is nagyobb szerep juthatott, Okolenszki Patrik és Praszna Péter szép találatokkal igazolta tehetségét.

Bárány Zsolt , a Balassagyarmati Kábel SE vezetőedzője: – A papírformának megfelelően megszereztük a két pontot. Nagyon örülök, hogy az egész csapat egységesen, komolyan vette a mérkőzést, és végig összpontosítva kézilabdáztak a fiúk. A meccs remek felvezetésként szolgált a szombati, Budakalász elleni csúcsrangadóra.