2024.02.26. 12:00

Vérszegény első félidei teljesítménnyel kapott ki idehaza a Salgótarjáni KSE

Dániel Péter nem volt elégedett a látottakkal a MEAFC elleni rangadón. Mutatjuk a részleteket!

Stefán Antal Krisztián

A salgótarjáni védekezés (fehérben) megrogyott a meccs elején, és innen már nem volt visszaút a nógrádi együttesnek

Forrás: Nool

Fotó: Szabó Péter

Mint arról korábban már beszámoltunk: hazai vereséggel folytatta a bajnoki küzdelmeket a Salgótarjáni KSE férfi kosárlabda együttese. A nógrádi együttes látványos leolvadást produkált az első negyed végén és a második negyed elején, így már gyakorlatilag ekkor megpecsételődött a sorsa. Mutatjuk a mérkőzés részleteit és az edzői nyilatkozatokat!

NB I/B, Piros-csoport, 21. forduló
Salgótarjáni KSE – MEAFC-Peka Bau 77–89 (13–18, 19–32, 22–19, 23–20)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Rózsavölgyi, Horváth Cs., Bagi.

Salgótarjáni KSE: Karanfilovszki 6, Douglas 32/3, Kalassai 13/9, Hargitai 4, Ormai. Csere: Váits 13, Lajsz 6, Vas-Teplán 3/3, Cserényi Marcell. Vezetőedző: Dániel Péter.

MEAFC-Peka Bau: Tóth B. 12/6, Kozák M. 4, Ragályi, Gerőcs 25, Czirbus 10. Csere: Creek 25/18, Kozák B. 7/3, Lippai 6, Velkey G. Vezetőedző: dr. Váczi Péter.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–4, 9. perc: 13–11, 13. perc: 13–32, 16. perc: 26–40, 19. perc: 28–50, 23. perc: 45–54, 28. perc: 47–67, 34. perc: 60–78, 37. perc: 69–83.

Dániel Péter: – Vannak olyan napok, vannak olyan mérkőzések, amikor szemmel láthatóan semmi sem sikerül, tényleg, szinte be van deszkázva a gyűrű. Emellett sok olyan szituáció is volt ma, amikor nem úgy pattant, nem oda pattant a labda, ahová szerettük, vagy ahogyan nekünk kedvező lett volna. Persze nem lehet csak a balszerencsét okolni, hiszen az igazat megvallva az első húsz percben rettenetesen vérszegény teljesítményt nyújtottunk, s bár a második félidőben némi agresszivitással és tűzzel valamelyest tudtuk ellensúlyozni a gyengébb produkciót, játékban akkor sem igazán alkottunk maradandót.

Dr. Váczi Péter: – Hosszú idő után tudtunk egy fontos mérkőzést megnyerni, szerintem ebbe a produkcióba ma mindenki beletette a szívét, lelkét. Rettenetesen hiányzott már nekünk egy ehhez hasonló siker, remélem, hogy ezt meglovagolva a folytatásban egy felfelé ívelő pályára tudunk állni, ami újabb győzelmekben fog megmutatkozni. Gratulálok a srácoknak, a szimpatikus salgótarjáni csapatnak pedig sok sikert kívánok a továbbiakban!