2024.04.17. 17:00

A Strandépítők KC férfi együttese ismét diadalmaskodott

A Strandépítők KC női és férfi együttese is hazai pályán játszott a hétvégén.

Nool.hu

A Csépe Salgótarjáni SKC férfi csapata az éllovas Hajdúszoboszló együttesét fogadta Salgótarjánban vasárnap. A vártnak megfelelően szoros és kemény küzdelmet láthattak a szurkolók. Az első három rontott támadás után a vendégcsapat szerezte meg az első találatot. A tarjáni társaság a 3. percben kiegyenlített, majd azt 5. percben át is vette a vezetést. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a salgótarjániak egy lépéssel mindig előrébb voltak. A pihenőre két gólos hazai előnnyel mehettek a játékosok. A fordulás után folytatódott a szoros küzdelem, azonban a 38. percben már négy gólra nőtt a különbség, ami kicsivel később tovább emelkedett. Próbálta tartani a lépést a vendégcsapat, de nem tudták már felhozni a hátrányt, így végül öt gólos hazai sikerrel a Strandépítők itthon tudta tartani a két bajnoki pontot.

A Strandépítők (szürkében) magabiztosan győzte le a Nyírbátor csapatát
A Strandépítők (szürkében) magabiztosan győzte le a korábbi fordulóban a Nyírbátor csapatát
 Archív fotó: Hüvösi Csaba / Forrás: NOOL

NBII. osztály, férfi, Észak-Keleti csoport, felsőház, 3. forduló:

Csépe Salgótarjáni SKC – Opus Tigáz Hajdúszoboszló 31–26 (15–13)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 200 néző.
Vezette: Kovács István Attila, Simó András.

Csépe Salgótarjáni SKC: kapusok: Jónás, Toarniczky, Kelemen – Dancs 5, Szabó, Tóth, Dénes 1, Szepesi, Gyetvai, Bedő 1, Békési 5, Hajdú 4, Nagy 4, Csuka 11/6, Forgács, Ponyi. Játékosedző: Szabó Tamás

Opus Tigáz Hajdúszoboszló legjobb góldobói: Pánczél 8, Bodnár 6, Mucza 5, Szűcs 3, Kovács 3. Vezetőedző: Kovács László
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/0. Kiállítások: 10 perc, ill. 8 perc.

Az eredmény alakulása: 2.p: 0-1, 5.p: 1-1, 10.p: 4-3, 15.p: 8-6, 20.p: 10-9, 25.p: 12-10, 30.p: 15-13, 35.p: 18-15, 40.p: 21-17, 45.p: 24-20, 50.p: 27-21, 55.p: 30-23, 60.p: 31-26.

Szabó Tamás: – Sikerült a múlt heti formánkat átmenteni a vasárnapi mérkőzésre is. Mind támadásban, mind pedig védekezésben jó teljesítményt nyújtottunk, így a mérkőzést végig kezünkben tartva újra magabiztos győzelmet tudtunk aratni a jó erőkből álló Hajdúszoboszló ellen. Egységesek voltunk az egész meccsen, amelyhez kimagasló egyéni teljesítmények is párosultak. Tapadunk tovább a listavezetőre és készülünk a következő mérkőzésre, hogy Hajdúböszörményből is győztesen térjünk haza.

A Csépe Salgótarjáni SKC női csapata szintén egy fontos mérkőzés előtt állt vasárnap. A küzdelmet a Mátészalkai MTK csapat kezdte meg egy rontott lövéssel, amely után a hazaiak szerezték meg az első találatot a 2. percben. Bár szoros küzdelem volt, a vendégcsapat pár gólos előnnyel végig vezette az első félidőt, majd a szünetben három gólos vendég vezetéssel fordultak a csapatok, amely a 44. perce már hétre nőtt. A hazaiak nem törtek le és az utolsó tizenöt percben összeszedték magukat, erőre találtak és behozták lemaradásukat. Az utolsó két percben már csak egy találat volt a különbség, de két rontott lövés után végül megmaradt a vendégek előnye és ezzel a mátészalkai csapat térhetett haza a bajnoki pontokkal.

NBII. osztály, női, Észak-Keleti csoport, alsóház, 2.forduló:

Csépe Salgótarjáni SKC – Mátészalkai MTK 29–30 (12–15)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 60 néző.
Vezette: Divéki Péter Zsolt, Paulovics Zsolt.

Csépe Salgótarjáni SKC: kapusok: Kalácska, Kovács E. – Ponyi 2, Kránitz 6/3, Jelencsity, Pál, Ráczné 4, Fülöp, Szarvasné 1, Pomozi 5, Nagy 2, Kovács. B 1, Szarvas 8, Budai, Toldi. Vezetőedző: Forgács Péter

Mátészalkai MTK legjobb góldobói: Drabik 8/3, Prokob R. 7, Prokob D. 4, Czakó 3, László 3. Vezetőedző: Drabik Péter
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3. Kiállítások: 10 perc, ill. 6 perc.

Forgács Péter: – A hétvégén a legfájóbb vereséget szenvedtük el a Mátészalka ellen. Sajnos nem elég egy mérkőzésen csak az utolsó tizenhat percben megfelelő akarattal és intenzitással játszani, a technikai hibák számáról nem is beszélve.