Tájfutás

2024.03.19. 12:00

Balassagyarmati kupagyőzelem a Tipo Kupán

Pákozd adott otthont az idei kétfutamos nemzetközi részvételű országos ranglista tájfutó Tipo Kupának.

Nool.hu

A sportági megmérettetésen 63 egyesület közel hétszáz különböző korosztály képviselői versenyzője, közte Nógrád vármegyéből négy balassagyarmati és-kettő salgótarjáni szenior tájfutó állt rajhoz.

Az idei versenyszezonra a szegedi Offline SE-től a Salgótarjáni Dornyayhoz igazolt Paskuj Mátyásné Erzsébet, korosztályában két futam alapján az előkelő negyedik helyen zárt. A Salgótarjáni Dornyay versenyzője Nagy Ákosné az első napi remek teljesítményét (2.) követően a zárófutamon már nem tudott lépést tartani az élmezőnnyel, így végül összetettben az 5. helyen végzett.

A balassagyarmati Novotni Tiborné magabiztosan nyerte az első futamát, majd másnap egy biztonsági tájékozódási futása során, végig maga mögött tartva a cseh Oralková Libult korosztályában az idei Tipo kupa győztes lett.

A nógrádi szeniorok eredményei:

N35Br (12 induló): 1. Balla Sarolta (Boróka Hegyisport Szentendre) 52:33 perc, 4.-Paskuj Mátyásné Erzsébet (Salgótarjáni Dornyay SE
) (I.- futam 5. II.- futam 4.) 64:58.

N50A (18): 1. (Bánki Jusztina Kecskeméti ZSE) 67:31, 5. Nagy Ákosné (Salgótarjáni Dornyay SE) (2.10) 83:30.

N70A (5): 1. Novotni Tiborné (Balassagyarmati BBKSE) (1.-3.-) 96:16.

F50A: 1. Molnár Zoltán (Veszprémi Honvéd) 86:06 20. Tresó Gábor (Bgy. Balassi BKSE) (23.25) 192:20.

N65A(12.), I. futam: 3 .-Szopori Éva (Balassagyarmati BBKSE) 31:22 perc.

F70A(18), I. futam: 9. Bíró Sándor (Bgy. Balassi BKSE) 39:11.