Kézilabda

2024.02.26. 14:00

Dupla Strandépítők-sikert hozott a hétvége

A férfiak remek játékkal hozták a kötelezőt, a hölgyek az első idei győzelmüket könyvelhették el az előző fordulóban.

Stefán Antal Krisztián

Magabiztosan nyert Veresegyházon a Strandépítők férfi (kékben) csapata

Forrás: Nool | Archív fotó

Az éllovas Diósgyőr elleni remek győzelem után ezúttal a sereghajtó otthonában volt jelenések a Csépe Salgótarjáni SKC férfi gárdájának. Rácz Viktor tanítványainak kellett néhány perc mire elérték az üzemi hőfokot, de a hatodik minutumban magukhoz ragadták a kezdeményezést és az első játékrész felére már megnyugtató, hat gólos különbség alakult ki a csapatok között. A folytatásban meglepően jól tartotta magát a Veresegyház, így ez a differencia nem is nőtt a félidőig. A térfélcserét követően aztán magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a mieink, amit már nem tudtak tartani a lelkes házigazdák, így a második félidőben egy igazi örömjátékot bemutatva, végül nagyon simán, tizenhat góllal szerezték meg a két bajnoki egységet a strandépítős srácok.

NB II. (Férfi), C csoport, 13. forduló:
Veresegyház VSK – Csépe Salgótarjáni SKC 27–43 (12–18)
Veresegyház, Kucsa Tamás Városi Sportcsarnok, 80 néző, vezette: Gyurcsek A., Szarka N.
A Veresegyház VSK legjobb góldobói: Sági 7, Kis M. 6/1, Horváth Z. 4, Inczédy 3, Ihász 3. Vezetőedző: Kocsis Dávid Andor.
Csépe Salgótarjáni SKC: Jónás B., Toarniczky, Kelemen – kapusok, Nagy T. 7, Dancs 6, Gyetvai T. 6, Tóth P. 6/2, Forgács 5, Bedő 4, Kordics 4, Szepesi 4, Csuka 1. Vezetőedző: Rácz Viktor. Hétméteresek: 2/11, ill. 2/2. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Kizárások: 0, ill. 0.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4–3, 11. perc: 7–10, 22. perc: 9–15, 30. perc: 12–18, 35. perc: 12–22, 45. perc: 17–31, 53. per: 22–37, 60. perc: 27–43.

A bajnokság állása:

Vasárnap aztán a salgótarjáni hölgyek is pályára léptek akik az egy hellyel előttük álló Hevesi SE csapatát fogadták hazai pályán. A strandépítős lányok már a találkozó legelején magukhoz ragadták a kezdeményezést és hat percnyi játék után már négy nullát mutatott az eredményjelző. A folytatásban állandósult ez a négy-öt gólos differencia, de az első félidő végén jól hajráztak a látogatók, akik a pauzára fel is jöttek két gólra. A fordulást követően ismét Ponyi Anitáék akarata szerint alakult a játék, akik az első tíz percben visszaállították a korábbi különbséget, sőt az utolsó tizenöt percben faképnél hagyták hevesi riválisukat és végül meggyőző játékkal, simán szerezték meg idei első sikerüket a bajnokságban.

NB II. (Női), C csoport, 13. forduló:
Csépe Salgótarjáni SKC – Hevesi SE 28–20 (12–10)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Gyimesi M., Kékesi K.
Csépe Salgótarjáni SKC: Kovács E., Egyed – kapusok, Szarvas 7, Ráczné Dénes S. 7, Nagy P. 5/3, Ponyi 3, Kránitz 3/2, Pomozi 2, Kovács B. 1. Vezetőedző: Forgács Péter.
A Hevesi SE legjobb góldobói: Kakuk 6/3, Molnár J. 4, Adácsi N. 2, Adácsi L. 2/1, Kóczián 2. Vezetőedző: Makó Nándor. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Kizárások: 0, ill. 0.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–0, 13. perc: 7–3, 24. perc: 12–8, 30. perc: 12–10, 37. perc: 17–13, 49. perc: 22–16, 55. perc: 23–17, 60. perc: 28–20.