NOOL

A dobogóra pályázó Mátészalkát győzték le a salgótarjáni lányok.

Forrás: Nool | Archív fotó

Fotó: Hegedűs Márk

A mérkőzést hibákkal kezdte mindkét csapat, a 3. percben született meg az összecsapás első gólja hazai oldalról. Egészen a 11. percig a salgótarjániak vezettek, mely után a 20. minutumig kiegyenlített volt a küzdelem. A félidő előtt a vendég csapat szerezte meg a vezetést és két gólos előnnyel mehettek pihenőre. A második játékrészben is hasonlóan szoros küzdelmet láthattak a kilátogató szurkolók. Mind a két együttes megtett mindent annak érdekében, hogy a két pontot megszerezhesse, végül azonban egy hatalmas hajrával a salgótarjáni alakulatnak sikerült otthon tartania a bajnoki pontokat.

NB II., Észak-kelet (női), 18.forduló:
Csépe Salgótarjáni SKC – Mátészalkai MTK 30–28 (16–18)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok 100 néző, vezette: Illing Zs., ill. Viczkó G.
Csépe Salgótarjáni SKC: kapusok: Kalácska, Kovács E., Nyikon – Csaba, Ponyi 1, Budai, Pál, Ráczné 6, Szilágyi, Zsikla 7/2, Nagy 1, Kovács B., Bobál 2, Kiss 4, Pint 7/4. Vezetőedző: Soós Péter
A Mátészalkai MTK legjobb góldobói: Buzás 7, Prokob R. 5, Deme 5, Czakó 3, Drabik 3. Vezetőedző: Nagy-Márkus Peónia
Hétméteresek: 7/6, ill. 8/6
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Kizárások: 0, ill. 1

Az eredmény alakulása: 3.p: 1-0, 7.p: 4-2, 11.p: 5-5, 16.p: 8-7, 19.p: 9-10, 23.p: 11-13, 27.p: 14-16, 30.p: 16-18, 36.p: 20-21, 39.p: 22-22, 48.p: 23-25, 58.p: 28-28, 60.p: 30-28

Soós Péter: – Az elmúlt hétvégén nem volt bajnoki forduló, ez lehetőséget adott nekünk arra, hogy a Mátészalkára kellőképpen felkészüljünk, és nem is foglalkoztunk mással csak a taktikai feladatainkkal. A védekezésre helyeztük a hangsúlyt, ami az egész mérkőzésen jól működött és várható volt, hogy ettől elöl is magabiztosak leszünk. Nagyon fegyelmezett csapat képét mutatták a lányok és a régóta megérdemelt győzelem ennek köszönhető. Megpróbáljuk a pozitív hullámot most meglovagolni és a maradék négy fordulóban a lehető legtöbb pontot gyűjteni.