Kosárlabda

2022.04.15. 21:57

Gólzáros mérkőzést hozott a Baja elleni párharc a tarjáni kosarasoknak

Fölényes győzelemmel biztosította jövő évi Piros csoportos tagságát az SKSE együttese.

NMH-összeállítás

Hargitaiék (labdával) Baján is jócskán száz pont fölött tudtak termelni

Forrás: Hüvösi Csaba/NMH Archívum

Hetvenegy pontos hazai sikerét követően egyértelműen az egyik fél második győzelméig tartó párharc lezárásának szándékával utazott Bajára az SKSE csapata, amely ennek megfelelően a hétközi meccset egy meglehetősen határozott, 10–2-s rohammal nyitotta. Remek kezdésük azonban talán túlságosan is megnyugtatta a tarjániakat, s a mieink szellős védekezését kihasználva Jakab és Goldring a folytatásban nemcsak felzárkóztatták, de az első negyedben többször vezetéshez is juttatták a főként triplákkal operáló házigazdákat.

A második felvonás közepére mindazonáltal a Takács–Hargitai–Rosemond hármas révén már egy viszonylag stabilnak mondható, nyolc-tíz pontos előnyt építettek ki a piros-feketék, akik azután a félidő végén, a betegség miatt hiányzó Kuttort remekül helyettesítő Monye Martin és a sokoldalúan játszó Karanfilovszki (20 pontos, 11 lepattanós, 11 gólpasszos tripla-dupla) találataival a különbséget immár húsz fölé növelték (45–67). Az odavágóhoz képest azért jóval kevésbé egyoldalúan alakuló találkozó képe a térfélcserét követően sem sokban változott, mindkét gárda elsősorban a támadásokra helyezte a fő hangsúlyt, a játék védekezést nyomokban sem nagyon tartalmazott.

Bajai részről természetesen az ezúttal „szerény” 39 ponttal jelentkező Jakab vitte a prímet, míg a 100-as határt már a harmadik tíz perc végére túlszárnyaló Király-legénység tagjai közül ekkortájt leginkább Rosemond és Nshimba jeleskedett. A 65–104-es állásról induló záró periódusban azután a tarjániak még egyszer nekidurálták magukat, s határozott, 15–0-s kezdésük eredményeként a hajrában már ötven ponttal is vezettek, végül pedig a várt magabiztossággal diadalmaskodtak.

Fölényes kettős győzelmükkel a mieink könnyedén biztosították helyüket a Piros csoport jövő évi mezőnyében, s az Óbudai Kaszásokkal találkoznak a rájátszás következő, immár a 9–12. helyek sorsáról döntő körében.

NB I/B, Piros csoport, férfiak, 9–14. helyért, 2. mérkőzés:
Bajai Bácska FKE – Salgótarjáni KSE 90–134

(27–30, 18–37, 24–37, 21–30)

Baja, MNÁMK-csarnok, 50 néző, vezette: Szalai, Benedek, Mintál.

Baja: Goldring B. 5/3, Obermann 8/6, Szűcs 11, Szatmári 17/9, Jakab 39/15. Cs.: Virág 10/6, Angeli.

Edző: Hosszú István

Salgótarján: Molnár M. 12, Karanfilovszki 20/3, Dragasevics 5/3, Monye M. 23, Nshimba 23/3. Cs.: Takács 11/3, Rosemond 20/9, Monye J. 5, Hargitai 15/9, Kiss Á.

Edző: Király Márió

Az eredmény alakulása: 2. p: 2–10, 8. p: 22–21, 14. p: 33–39, 18. p: 40–57, 25. p: 58–85, 30. p: 65–104, 34. p: 65–119, 38. p: 81–131. Kipontozódott: Karanfilovszki (38.).

A párharc győztese: a Salgótarjáni KSE, 2–0-s összesítéssel.

Hosszú István, a bajai csapat edzője: – Gratulálok és további sok sikert kívánok a Salgótarjánnak.
Király Márió, a tarjániak edzője: – Nehéz volt megfelelő állapotba kerülni a legutóbbi mérkőzés fényében. Ez meg is látszott az első félidőben, de végül kinyílt az olló. Bízom benne, hogy szép lezárása lesz a szezonnak!