Labdarúgás

2022.04.13. 19:26

Az SBTC és a BVSE focistái is győzni tudtak a szerdai mérkőzéseken (fotók)

A harmadosztályban a harmincadik forduló mérkőzéseit rendezték meg szerdán. Míg a gyarmatiak idegenben arattak győzelmet, a tarjáni gárda hazai pályán húzta be a mérkőzést.

Hegedűs Henrik

Az SBTC (feketében) magabiztos győzelmet aratott a Tállya KSE (kékben) ellen

Forrás: Hegedűs Márk/NMH

Fotó: Hegedus Mark

Nógrád megye mindkét NB III-as labdarúgócsapata lejátszotta soron következő mérkőzését április 13-án.

Ceglédi VSE – Balassagyarmati VSE 1-3 (0-2)

Cegléd, Zsengellér Gyula Sporttelep, 100 néző

Vezette: Berényi T. (Kovács G., Czeglédi B.)

Cegléd: Haála – Bagó, Szabó, Juhász (Kocsis 66.), Szász – Markó, Ángyán (Polyák 46.), Horváth (Tóth R. 78.), Kuti (Ványi 78.) - Pleszkán, Hamar (Kovács K. 66.)

Sportigazgató: Ványi Zsolt

Balassagyarmati VSE: Iváncsics – Majzik, Ferkel, Benkő-Bíró, Király O. (Berki J. 85.) - Lizák, Gergely, Nyilas (Tóth O. 67.), Kis – Csiki (Lami 85.), Kovács D. (Mátyás T. 69.)

Megbízott edző: Szabó Gábor

Gól: Ványi (86.), illetve Nyilas (3.), Lizák (45.), Kovács D. (65.).
Sárga lap: Szász, Polyák, illetve senki.
Jók: Szabó, Markó, Ványi, illetve Benő-Bíró, Ferkel, Lizák, Nyilas, Kovács D.

Rendkívül határozott játékkal lépett Cegléden pályára a balassagyarmati vendég alakulat, és már az elején siker koronázta a próbálkozásokat. Nyilas korai gólja teljesen rányomta a bélyegét a mérkőzés későbbi alakulására. A házigazdák hiába űzték előszeretettel a rövid passzos játékukat, ha rendre fennakadtak az Ipoly-partiak védelmén, sőt, az első félidő végén Lizák megduplázta az előnyt.
Szünet után is igyekezett a Cegléd legalább a szépítő találatot elérni, de megint a nógrádiak mellé szegődött a szerencse, Kovács Dániel a kapufa segítségével alakította 3-0-ra az eredményt. A hajrában a Pest megyei együttes Ványi révén mégis megszerezte a becsületgólt, de  így is a BSE örülhetett a három pontnak, amivel megerősítette helyét a csoport éllovasai között.

SBTC–Tállya KSE 4–0 (1–0)

A Salgótarjáni BTC a Tállya együttesét látta vendégül, és a hazaiak 4-1 arányú magabiztos győzelmet arattak.

A meccsről készült fotógalériánk:

(A salgótarjáni csapat mérkőzéséről a későbbiekben olvashatnak részletes tudósítást.)