Kézilabda

2021.11.29. 21:51

A salgótarjáni férfi kézilabdások nyertek, míg a nők egyetlen góllal kaptak ki

A férfi NB I/B. Keleti csoportjában az alapszakasz tizedik fordulójában a Strandépítők KC nyert a Vecsés otthonában, míg a nők az NB II-ben kikaptak Mátészalkán.

NMH-összeállítás

Forrás: NMH

Fotó: H. M.

NB I/B. Keleti csoport, férfiak, 10. forduló

Vecsési SE–Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC 22–30 (12–16)

Üllői Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Bóna Sz., Földesi Cs.

Salgótarjáni Strandépítők KC: Szabó P. 1, – Soós 5/3, Dancs 2, Székely 2, Hajdú 4, Ponyi 2, Csuka 4. Cs.: Kovács, Manazya kapusok, Gyimesi 3, Szabó T. 3, Csontos 1, Albert-Tóth 2, Forgács1, Bíró, Nagy. Játékos-edző: Bíró Balázs.

Hétméteresek: 3/2, ill. 6/3. Kiállítás: 6 perc + kizárás Antal Levente piroslappal a 4. percben, illetve 12 perc. Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1, 7. perc: 2–2, 11. perc: 4–7, 17. perc: 5–10, 23. perc: 7–13, 28. perc: 11–14. 35. perc: 13–19, 43. perc: 16–23, 51. perc: 19– 27, 57. perc: 21–29.

Mindkét csapat nagy motivációval kezdett. Szabó Tamás már a 26. másodpercben bevette a vecsésiek kapuját. Keményen folytatódott a játék, a hazaiaknál piros lap jelentette az első öt percben a fegyelmezéseket. Aztán kissé megnyugodtak a kedélyek, Hajdú az ötödik perc végén egalizálta az állást, majd Szabó T. szép találatával visszavette a Strandépítők a vezetést. A tarjániak mind védekezésben, mind támadásban nagyon fegyelmezetten és jól játszottak. A kapuban Szabó P. is bemutatott egy pár védést, Szabó T., Dancs és Albert-Tóth találataival fokozatosan növelték az előnyüket a tarjániak. A 28. percben három gól volt a két csapat között, majd a szünetre négyre nőtt a különbség.

A második játékrészben nem változott a játék képe, a Strandépítők továbbra is irányította a játékot. Soós, Albert-Tóth, Gyimesi, Csuka, Ponyi, Csontos és Forgács szép találataival magabiztosan tartották az előnyüket. Az újabb értékes két ponttal megőrizték pozíciójukat az élmezőnyben.

Bíró Balázs: – Le a kalappal a fiúk előtt, mert a megbeszélteket szinte végig maximálisan betartva, egymásért küzdve, egységes csapatként nyerték meg ezt a mérkőzést. Újra azt a motiváltságot és fegyelmezett, agresszív védekezést produkálták, amivel korábban is eredményesek voltunk. Remélem, még kitart a lendület a naptári év utolsó két meccsére is.

További eredmények: Ceglédi KKSE–DEAC 21–22, Békési FKC–Mezőkövesdi KC KC 32–22, Orosházi FKSE–ÓAM-Ózdi KC 23–18, Pick Szeged U21–FTC-Diagnosticum U21 31–23.

NB II. Északkeleti csoport, nők, 10. forduló

Mátészalkai MTK–Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC 33–32 (13–14)

Mátészalkai Városi Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Katona J., Konyári I.

Salgótarjáni Strandépítők KC: Csiki – Dénes 5, Zsikla 5/1, Nagy 6, Ponyi 3, Csaba 11/3, Kovács. Cs.: Kalácska kapus, Bobál 1, Kiss 1, Budai, Fülöp, Gecse, Menczel. Edző: Soós Péter

Mátészalka MTK legjobb góldobói: Torma 13/4, Búzás 5, Ábri 4, Czakó 4.

Hétméteresek: 10/6, ill. 5/4. Kiállítások: 4 perc, ill. 12 perc.

Soós Péter. – Egygólos vereséget szenvedtünk el úgy, hogy a legvégén még támadhattunk volna a döntetlenért, tehát alapjában véve nem egy olyan rossz eredmény. A mutatott játékot tekintve viszont már vannak fájóbb pontok. Nagyon sok maradt a csapatban, és mindkét félidő elején az öltözőben maradtunk. Több játékosunk inkább fékezett a pályán ahelyett, hogy magára vállalja a felelősséget. Sajnos Nagy Alexandra sérülése sem segítette a dolgunkat az utolsó negyedórában, már nem tudott pályára lépni. Mindenképp dicsérendő, hogy többször jöttünk vissza háromgólos hátrányból, és ez a csapat egységét hozza felszínre. Ennyi volt most a csapatban, de dolgozunk tovább.

További eredmények: Borsod Sport Klub–Lóci DSE 31–30, Hajdúböszörményi TE–Juventus-Panoráma Hevesi SE 32–28, OKTAT60 Hatvani KSZSES–Füzesabonyi SC 22–22, DVSC Schaeffler U22–Vitka SE 30–19, Kállósemjéni SZSE–Kazincbarcikai KSE 29–31.