téli sportok

2020.03.19. 20:00

Erdélyi Petra bronzérmes az országos diákolimpián

A technika segítségével – hóágyúzás – Mátraszentistvában rendezték meg a 2019/2020-as tanév északisí- és alpesisí-diákolimpia országos döntőjét.

Erdélyi Petra

A versenyzőket a megmérettetésen ezúttal inkább tavaszi, mint téli időjárás fogadta. Az országos döntőn Nógrád megyét két általános és négy középiskolás diák képviselte.

Az alpesí sí szakágban kiemelkedő eredményt ért el óriásműliklásban a pásztói Zsigmond K. Á. I. 8. c osztályos tanulója, Erdélyi Petra, aki egy remek lesiklást követően a bronzérmes helyen végzett. Mellette az V. korcsoportos fiúknál a pásztói Mikszáth gimnázium diákja, Détári Dominik Norman, illetve a VI. korcsoportos lányoknál a Salgótarjáni Szakképzési Centrum tanulója, Szigeti Panna alig lemaradva a dobogóról, a negyedik helyen zárt. A salgótarjáni Bolyai gimnázium diákja, Fejérvári Bálint korcsoportjában az ötödik helyezést szerezte meg.

A lesiklóverseny fő irányítója a hetvenes évek végén az STC-nek élsportolói minősítést is szerzett Gótzy Antal síszakember volt. A pályákat 550 méter hosszban 140 méter szintkülönbség mellett az általános iskolások számára 23 kapuval nehezítve Fábián Attila, a középiskolásoknak 21 kapuszám mellett Előházi Péter jelölte ki.

Az északi sí szakághoz tartozó sífutás döntőjében a korábbi évtizedek nógrádi sífutósikerei mellett ezúttal csak egyetlen diák, a salgótarjáni Hegedűs Flóra képviselte megyénket, aki végül az országos diákolimpia döntőjében korosztályában a hetedik helyen ért célba.

Alpesi sí/óriás-műlesiklás, Mátraszentistván. B kategória. IV. korcsoport, lányok (13 induló): 1. Kepes Lujza Emma (Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium) 38.44 mp, 2. Banka Boglárka (Nagy Gyula Katolikus Iskola, Gyöngyössolymos) 39.42, 3. Erdélyi Petra (Zsigmond Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Pásztó) 39.87. V. korcsoport fiúk (18): 1. Kékesi Konrád (Avasi Gimnázium Miskolc) 1:15.47 perc … 4. Détári Dominik (Norman Mikszáth Kálmán Gimnázium és Kollégium, Pásztó) 1:19.46, 5. Fejérvári Bálint (Bolyai János Gimnázium, Salgótarján) 1:19.57. VI. korcsoport, leány (15): 1. Szlovencsák Panka (Viola Berze Nagy János Gimnázium, Gyöngyös) 1:19.27, 4. Szigeti Panna (Szent Györgyi Albert Gimnázium, Salgótarján) 1:24.02 … 9. Fényes Jázmin (Balassi Bálint Gimnázium, Balassagyarmat) 1:34.69.

Északi sí sífutó-diákolimpia (szabadstílusú sífutás). IV. korcsoport. Leány (10). Táv 1 km: 1. Bozóki Laura (Péceli Integrált Oktatási Központ Általános Iskola és Gimnázium) 2:20 perc…7. Hegedűs Flóra (Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium) 3:39.