Terepfutás

2018.02.25. 15:39

Rövidtávon a ceredi Szurok Balázs lett az abszolút győztes

Pilisszentkereszten az elmúlt szombaton közel háromszáz hazai terepfutó vett részt a Futapest országos terepfutó versenysorozat legújabb futamán.

Z.J.

A futókra 4 és 14,4 km hosszúságú versenypályák vártak. A futamon 13 nógrádi terepfutó állt rajthoz.

Közülük a salgótarjáni Zenit SE futója, a ceredi Szurok Balázs rövidtávon abszolút győztes lett, miközben a fiatal Balla István és a szenior korosztályt képviselő Telek András is a legjobbak között végzett. Mindhárom Zenit-versenyző egyben korosztályos elsőséget is szerzett. A sze­nior nőknél a SAC futója, Komka Zsuzsanna abszolút 39. helyezése mellett korosztályában a legjobbnak bizonyult. Rövidtávon a korosztályos eredmények kihirdetésekor még további három nógrádi versenyzőt – Jusztin Ferenc (2.), Huszár László (3.), Tóth Barbara (3.) – szólítottak ki a dobogóra.

Hosszútávon Buda Erik (Tornádó Triatlon SE) ismét remekelt, előkelő abszolút hetedik helyezése mellett korosztályában már negyedszer nem talált legyőzőre. Behan Anikó a nőknél abszolútban a 4. legjobb időt futotta, míg korosztályában aranyérmes lett. A három futam alapján rövidtávon korosztályában Komka Zsuzsanna (SAC), Szurok Balázs (holtversenyben ) és Telek András (Zenit SE), míg hosszútávon Buda Erik (Tornádó Triatlon SE), valamint Behan Anikó Zenit SE áll a versenysorozat pontversenyének élén.

Szurok Balázs abszolút első lett rövidtávon Fotó: Koren Tamás

Eredmények.

Rövidtáv (141 induló): 1. (1.) Szurok Balázs (Cered/Zenit SE) 18:47 perc … 5. (1.) Balla István (Salgótarján/Zenit SE) 19:40,  6. (1.)Telek András (Salgótarján/Zenit SE) 20:40 … 14. (3.) Huszár László (Vizslás/Salgótarjáni AC) 21:37 … 26. (3.) Tóth Barbara (Salgótarján/Tornádó Triatlon SE) 23:39 … 39. (1.) Komka Zsuzsanna (Salgótarján/SAC) 25:00 … 97. (2.) Jusztin Ferenc (Szécsény/Salg. Dornyay) 32:43 …108. (11.) Fenyő Zsolt (Karancsalja) 33:59.

Hosszútáv (153 induló): 1. Pelsőczy Attila (Budapest/TFSE) 1:05:00 óra… 7. Buda Erik (Salgótarján/ Tornádó Triatlon SE) 1:08:32… 32 (1.) Behan Anikó (Hernádkak/Zenit SE) 1:19:51… 52. (17.) Szuhán Attila (Salgótarján/ Tornádó Triatlon SE) 1:23:55… 109. (7.) Bartkó Krisztina (Salgótarján) 1:43:10… 113. (29.) Markovics György Gábor (Salgótarján) 1:44:48.x