Sima vereséget szenvedett az SBTC Gyöngyösön

Az NB III. Keleti csoportjában, a 12. fordulóban a SBTC kiesési rangadón kikapott a Gyöngyös otthonában.

Forrás: heol.hu

Gyöngyösi AK–SBTC 3–0 (3–0)

Gyöngyös, 300 néző, vezette: Bodzay Á. (Köteles Cs., Rideg M.).

Gyöngyösi AK: Daróczi – Molnár E., Csornij, Fehér I., Forgács P. – Tarnai, Gábriel – Lizák (Dávid, 65.), Gergely (Fekete B., 71.), Niedermüller – Laurinyecz (Botos, 79.). Vezetőedző: Török János.

SBTC: Megyeri – Tóth O., Híves, Benkő-Bíró, Szandai – Magos, Grajzel, Sárközi (Boros, 60.) – Tarlósi M., Tarlósi P. (Ribarics, 46.), Nyéki (Bata, 31.). Vezetőedző: Vágó

Attila.

Gl.: Tarnai (6.), Gergely (21.), Laurinyecz (40.). Sárga lap: Gergely, Csornij, ill. Sárközi, Tarlósi P. Jók: Gábriel, Forgács P., Laurinyecz, Tarnai, ill. Benkő-Bíró, Grajzel.

Az SBTC csapata egy bravúros, hazai pályán elért döntetlent követően érkezett tegnap délután Gyöngyösre, ahol egy igazi kiesési rangadót rendeztek a kilátogató háromszáz néző előtt.

A mérkőzés egy korai hazai találattal indult, amely nyomot is hagyott a vendégekben. Az elmúlt heti akarat és a kombinatív játék nyomokban sem volt tapasztalható a salgótarjáni csapaton. Rendre rossz döntést hoztak a játéktéren, míg az ellenfél akaratból jelesre vizsgázott. Meg is lett az eredménye, hiszen az első játékrész közepéhez érkezve, megduplázták az előnyüket, amelyet kicsivel később a harmadik góljukkal bebiztosítottak a szünet előtt.

A második félidőben próbáltak felpörögni a vendégek, de az embernek az volt az érzése, ha itt reggelig játszanak, sem találnak be a kapuba. Két hatalmas helyzet adódott a salgótarjániak előtt, de nem sikerült őket gólra váltaniuk. A szép számban kilátogató vendég szurkolók csalódottan indulhattak haza, hiszen bíztak az idegenben elért sikerben, de a küzdelmes csatából most a gyöngyösiek jöttek ki győztesen, teljesen megérdemelten.

Török János: – Ilyen különbséggel is megérdemelten győztünk a kiesési rangadón.

Vágó Attila: – Gratulálok a Gyöngyösnek, a hazai gárda minden csapatrészben felülmúlt bennünket.

További eredmények: DVTK II.–Jászberényi FC 0–3 (0–0), Szolnoki MÁV FC–ESMTK 0–0, Debreceni EAC–Cigánd SE 1–0 (0–0), Eger SE–Tállya KSE 0–0, Füzesgyarmati SK–Sajóbábony VSE 3–0 (2–0), Sényő-Carnifex FC–Putnok FC 2–3 (1–3), Nyírbátori FC–Termálfürdő Tiszaújváros 0–1 (0–0).

16. SBTC 12 1 3 8 12–29 6

Kiemelt fotónkon: A Gyöngyös már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát az SBTC (fekete) ellen – Fotó: HEOL