Labdarúgás

2018.04.19. 13:54

Napfényes döntetlen született

Az NB III. Keleti csoportjában a 23. fordulóban a Balassagyarmat hazai pályán döntetlent játszott az ESMTK ellen.

Hegedűs Henrik

Balassagyarmati VSE–ESMTK 1–1 (1–1)

Balassagyarmat, Kövi Pál Sportközpont, 600 néző. Vezette: Kovács I. (Gróf A., ifj. Imrő J.).

BSE: Földi – Pintér, Csendes, Molnár, Nagy – Szalánszki, Rása – Szanyó D. (Németh 67.), Kovács, Bódis – Szita. Vezetőedző: Szanyó Károly.

ESMTK: Bonica – Madarász, Privigyei, Markovics, Tóbiás – Soós, Mészáros, Bányai, Slezák (Schmidt 72.) – Horváth (Nicsenko 87.), Pölöskei (Mohácsik 79.). Vezetőedző: Turi Zoltán.

Gól: Kovács (32.), Horváth (45.). Sárga lap: Molnár, Csendes, Pintér, Szalánszki, ill. Madarász, Tóbiás, Bonica. Kiállítva: Privigyei (40.). Jók: Molnár, Kovács, Szita, ill. Madarász, Soós, Horváth.

Az első félórában viszonylag békésen zajlott a labdakergetés a pályán. Rendkívül sokat hibázott mindkét legénység, pontatlanok voltak az átadások, a támadások alig-alig jutottak el az ellenfél tizenhatosáig. Szemmel láthatóan rendkívül lelkesen küzdött a BSE, különösen Szita mozgott motollaként a pesterzsébeti védők között. Egy szögletet követően felkurjantottak a nézők, hiszen a hálóban landolt a labda, de a fiatal játékvezető a kapus akadályozása miatt érvénytelenítette a balassa­gyarmatiak találatát.

Nemsokára mégis nagy lett az öröm a drukkerek táborában. Bódis „csak úgy” alapon a saját térfeléről hatalmasat rúgott előre, a labdára Szita csapott rá, megharcolt az őrzőjével, középre passzolt, és a második hullámban érkező Kovács Kristóf fektében gurított a ki­futó Bonica hasa alatt a kapuba.

A vezető gól után egyre paprikásabbá vált a hangulat, volt olyan pillanat, amikor egyszerre négy játékos is fájdalmasan fetrengett a gyepen, villantak a sárga lapok, a sípmester nehezen kezelte az indulatokat.

A félidő hajrájába érve Szita lendületessége jóvoltából megfogyatkozott az ESMTK: a Salgótarjánban is megfordult Privigyei az utolsó emberként elkövetett lerántás után már vonulhatott is az öltözőbe zuhanyozni. Ám ahelyett, hogy a nógrádi társaság növelte volna előnyét, az utolsó percben őket érte a hidegzuhany. Horváth kapott egy előreívelt labdát, gondosan lekezelte, átemelt a kirohanó Földi felett, és miközben a hálóőr ütközött az őt megsegíteni igyekező Csendessel, a középcsatár vidáman vágtatott el az üres kapuig.

Szünet után késve jött ki a folytatásra a fővárosi alakulat. A második félidőben aztán feleannyi érdekesség, feljegyezni érdemes jelenet sem akadt, mint a korábbiakban. Kissé unalomba fulladt a mérkőzés, és csak akkor hördültek fel a drukkerek, amikor a vendégek veszélyes kontratámadásokat vezettek. Az emberelőny birtokában érthetetlen módon jelentősen veszített iramából a házigazda legénység, és hiába loholt a csereként beállt Magos a bal szélen, a büntetőterület határán már a labda fedezésével kellett törődnie, mert tétovázásra kényszerítették. Néhány távoli, elvétett próbálkozás jelezte a kitűnően záró erzsébeti hátsó alakzat feltörésére irányuló kísérleteket, kevés sikerrel. Három-négy ellen­akció viszont azzal kísértett, hogy tíz emberrel is megszerezheti esetleg a győztes találatot a budapesti társaság. Ez azonban a záró sípszóig már nem történt meg.

Szanyó Károly: – Az egyik szemem sír, a másik nevet. Pontot raboltunk a második helyezettől, de ezzel nem léptünk annyit előre, mint szerettünk volna. A támadójátékunk a második félidőben teljesen meddőnek bizonyult, pedig mi voltunk többen a pályán.

Turi Zoltán: – A vendégeknek is nagy boldogság, ha ilyen sok néző előtt futballozhatunk a harmadosztályban. Úgy érzem, a második játékrész és a kidolgozott helyzeteink alapján benne hagytunk a meccsben két pontot.

További eredmények: Füzesgyarmati SK–Tiszafüredi VSE 2–1 (0–0), T. Tiszaújváros–Debreceni EAC 0–1 (0–0), Cigánd SE–Tállya KSE 0–1 (0–1), Nyírbátori FC–Jászberényi FC 1–2 (0–1, Putnok FC–Diósgyőri VTK II. 0–0 (0–0), Monori SE–MTK Budapest II. 0–0 (0–0). Szabadnapos: Gyöngyösi AK.