Kézilabda

2018.10.18. 10:40

Javított a Strandépítők KC mindkét csapata (fotók)

Az NB II.-ben szereplő Strandépítők csapatai az elmúlt bajnoki fordulóban begyűjtötték a két bajnoki pontot.

NB II. Északi csoport, nők, 4. forduló

Csépe Salgótarjáni SKC–Kántor Anikó SE 29–27 (15–12)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Gyimesi Zs., Tóth L.

Csépe Salgótarjáni SKC: Csiki – VÍGH 6/1, Horváth 4, Szabó, Kisbalázs 2, CSABA 10/2, Dénes 2. Cs.: Dóczi kapus, BOBÁL 2, Kósy 2, Nagy 1, Karvaj, Kovács, Kozma, Kőházi, Ponyi. Edző: Guricsné Horváth Beáta.

Kántor Anikó SE legjobb góldobói: Ötvös 11/4, Balás 6, Liszka 6.

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4. Kiállítások: 10 perc + kizárás Dénes Sára 60. percben 3x2 perc után, ill. 12 perc + kizárás Bóka Bettina 45. percben 3x2 után.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1, 15. perc: 8–5, 20. perc: 10–8, 25. perc: 13–9,28. perc: 14–11. 35. perc: 17–13, 42. perc: 20–17, 47. perc: 22–19, 54. perc: 26–22, 58. perc: 28–26.

Guricsné Horváth Beáta: – Hazai pályán fogadtuk a fiatal újonc KASE csapatát. Ez a mérkőzés is, mint a többi idáig nehezen indult számunkra, mert több helyzetünk is kimaradt az elején, de így is vezetni tudtunk, főleg Vigh Viktória góljainak köszönhetően. A játékvezetők ítéletei nem kedveztek nekünk, így hiába vezettünk már négy góllal is, nem tudtuk növelni az előnyünket. Félidőben háromgólos előnnyel tudunk fordulni. A játék képe sajnos nem változott a második játékrészre sem, így végig minimális különbség volt a két csapat közt, de a vezetést sikerült végig megtartani. A védekezésünkben gondot okoztak a kinti átlövések semlegesítése, sajnos a kapuban sem volt jó teljesítmény. Támadójátékunk nagyon szélsőséges volt, igaz akadtak szép megoldásaink. Ha nem is szép játékkal, de itthon tudtuk tartani a két pontot.

További eredmények: Esztergomi Vitézek RAFC–FTC KN U22 30–29, Kinizsi TTK– Tatabányai SC 26–25, Vasas SC U22–VS Dunakeszi 25–30, XVI. Kerületi KMSE–Rákosmenti KSK 27–31, Solymári SC–Budakalászi SC 19–24.

12. XVI. Kerület 4 0 0 4 108–124 0

Ifjúságiak: Esztergomi Vitézek RAFC–FTC KN II. 9–68, Kinizsi TTK–Tatabányai SC30–26, Csépe Salgótarjáni SKC–KASE 32–25, ASI-Vasas–VS Dunakeszi 53–23, XVI. Kerületi KMSE–Rákosmenti KSK 59–17, Solymári SC–Budakalászi SC 60–11, Solymári SC–Szent István SE II. 38–23.

NB II. Északkeleti csoport, férfiak, 5. forduló

Hajdúböszörményi TE–Csépe Salgótarjáni SKC 22–33 (10–17)

Hajdúböszörményi Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Dohány J., Nagy L.

Csépe Salgótarjáni SKC: KOVÁCS – Szerencsés 5, DANCS 6, Deák 2, Szabó 4, FORGÁCS 5/2, Gyetvai 1. Cs.: Magyar kapus, BENSOUICI 2, TÓTH 1, Nagy 3, Bécsi 2, Dénes 2, Nigrínyi, Ponyi, Vurom. Játékos edző: Nigrínyi Tibor.

Hajdúböszörményi TE legjobb góldobói: Molnár 8/1, Bodó 3.

Hétméteres: 2/1, illetve 2/2, Kiállítás: 12 perc, illetve 10 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2, 9. perc: 2–5, 15. perc: 4–7, 20. perc: 6–10, 26. perc: 8–13, 29. perc: 10–17. 36. perc: 11–19, 44. perc: 15–26, 52. perc: 18–30, 57. perc: 19–33.

Nigrínyi Tibor: – Úgy érzem sikerült kimozdítani a csapatot az elmúlt két hét okozta gödörből, egy jó iramú mérkőzésen magabiztos sikert arattunk. Nagyon kellett már ez a győzelem, hogy nyugodtan tudjunk tovább dolgozni. Jó egyéni teljesítményeket és jól működő csapatot láttam a ­pályán!

További eredmények: Nyírbátori SC–Kisvárdai KC 23–38, Fehérgyarmati VSE–OKTAT60 Hatvani KSZSE 24–29, Nádudvari ASK–Hajdúnánás KSE 26–22, Berettyó MSE–Tiszavasvári SE 20–32, Juhász `99 Füzesabonyi SC–Kazincbarcikai KSE 24–18.

12. Berettyó 5 0 0 5 104–166 0

Megjegyzés: A 6. fordulóban a Strandépítők–Fehérgyarmat férfimérkőzést a Balassagyarmati Városi Sportcsarnokban rendezik meg október 21-én, vasárnap, 16 órai kezdéssel.

Ifjúságiak: Nyírbátori SC–Kisvárdai KC 42–39, Fehérgyarmati VSE–OKTAT60 Hatvani KSZSE 23–26, MISI SC I.–Csépe Salgótarjáni SKC 32–25, Berettyó MSE–Tiszavasvári SE 29–36, Juhász `99 Füzesabonyi SC–Kazincbarcikai KSE 50–18, Hajdúnánás KSE–MISI SC I. 36–41.

12. Kazincbarcika 5 0 0 5 98–191 0

NB I. B. Keleti csoport, férfiak, 5. forduló: Békés-Drén KC–ÓAM-Ózdi KC 33–21, KTE-Piroska szörp–Mizse KC 30–25, Nyíregyházi SN–Törökszentmiklósi Székács 23–25, ContiTech FKSE-Algyő–Balassagyarmati Kábel SE 32–26, Orosházi FKSE–LINAMAR–DEAC NK 26–15, Balmazújvárosi KK–PLER-Budapest 20–27.

12. Ózdi KC 5 1 0 4 114–131 2

Ifjúságiak: Pick Szeged II.–Balassagyarmati Kábel SE 36–39, VS Dunakeszi– Vecsési SE-KSA 45–27, Hajdúböszörményi TE–Mizse KC 30–30, Budapesti Honvéd SE–Székács KE 58–22, Dabasi KC VSE II.–TFSE-KSA 25–28, Mezőkövesdi KC–Mikolik Handball School 37–28.

1. Mezőkövesd 5 4 1 0 193–127 9

2. TFSE-KSA 5 4 1 0 158–120 9

3. Honvéd SE 5 4 0 1 179–115 8

4. Mizse KC 5 3 1 1 173–130 7

5. Hajdúböszörmény 5 3 1 1 162–146 7

6. Mikolik Handball 5 3 0 2 164–162 6

7. Dunakeszi 5 2 1 2 185–162 5

8. Kábel SE 5 2 0 3 151–169 4