Kézilabda

2024.04.08. 12:00

Magabiztos sikerrel folytatta a felsőházi rájátszást a Strandépítők férfi együttes (fotók)

A Nyírbátort múltál felül hazai pályán Szabó Tamás tanítványai a rájátszás második fordulójában.

Nool.hu

A Strandépítők (szürkében) magabiztosan győzte le a Nyírbátor csapatát a korábbi fordulóban

Forrás: NOOL

Fotó: Archív fotó: Hüvösi Csaba

Ahogy Dénes Réka tudósításából kiderül, szombaton a Nyírbátor KC csapatát fogadta a Salgótarjáni Strandépítők férfi együttese a Városi Sportcsarnokban. A mérkőzést a vendégcsapat gólja indította meg, melyre gyors hazai találat volt a válasz. Kezdetben egy szoros mérkőzés körvonalait láthatták kialakulni a sportcsarnokban helyet foglaló szurkolók, azonban mondhatni már a tizedik perctől eldőlt a küzdelem. Nagy előnyre tettek szert a salgótarjániak, az első játékrész hajrájához érve pedig már hét egységnyi volt a differencia a felek között. A félidőre sikerült a nyírbátoriaknak csökkenteni hátrányukat, de így is magabiztos nógrádi előnnyel fordultak a csapatok. A második játékrész hasonlóképpen indult, a vendég csapatnak sikerült zárkóznia, de ez sem volt elég, hiszen nem tudták sokáig tartani a szoros eredményt. Végül két számjegyű előnnyel, egész pontosan tíz góllal megszerezte a győzelemért járó 2 pontot a Strandépítők gárdája.

NB II. (Férfi), Észak-Kelet, Felsőház, 2. forduló:
Csépe Salgótarjáni SKC –Nyírbátor KC 33–23 (17–12)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 250 néző. vezette: Barabás K., Lázár Z.
Csépe Salgótarjáni SKC: kapusok: Toarniczky, Jónás, Kelemen – Dancs 6, Szabó, Tóth 4, Dénes 1, Szepesi 1, Gyetvai, Bedő 5, Békési 1, Hajdú 5, Nagy 2, Csuka 7/1, Forgács, Ponyi 1. Játékos-edző: Szabó Tamás
A Nyírbátor KC legjobb góldobói: Bor 7, Mészáros 4/1 Szedlacsek 3, Albecz 2, Weibli 2, Lapos 2. Vezetőedző: Tréki Tamás. Hétméteresek: 3/1 ill., 2/1. Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–1, 5. perc: 2–1, 10. perc: 5–3, 15. perc: 10–4, 20. perc:13–5, 25. perc: 15–9, 30. perc: 17–12, 35. perc: 19–15, 40. perc: 22–15, 45. perc: 27–15, 50. perc: 28–17, 55. perc: 29–19, 60. perc: 33–23.
Szabó Tamás, a Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC játékos-edzője: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első félidő közepére nagyobb előnyt tudtuk kialakítani. Ezután volt egy kisebb hullámvölgy a játékunkban, kapkodtunk, pontatlanok voltunk, így felzárkózott ellenfelünk. A második félidőben újra „rátapostunk a gázra” és azt gondolom magabiztos, megérdemelt győzelmet arattuk. Összességében elégedett vagyok, dolgozunk tovább. Vasárnap nehezebb mérkőzés vár ránk, amely a bajnokság végkimenetelét is döntően befolyásolhatja.