Kosárlabda

2024.03.05. 14:45

Nem tudott rácáfolni a papírformára a Salgótarjáni KSE Szigetszentmiklóson

Jól kezdett a salgótarjáni alakulat, de a második negyedtől kezdődően döntően az történt a pályán, amit a hazaiak akartak.

Nool.hu

A Salgótarjáni KSE (piros-fekete) nem bírt el a dobogóra hajtó házigazdákkal

Forrás: Hunbasket

Vasárnap este a remek formában lévő BKG Prima Akadémia ellen lépett pályára az SKSE csapata. A mieink jól kezdték az összecsapást, hiszen az első negyed után nyolc pontos előnyre tettek szert. A második tíz percben aztán feljavult támadásban a Szigetszentmiklós és a szünetig megfordította a találkozót, majd a pihenő után ott folytatták a vendéglátók, ahol abbahagyták, így gyakorlatilag itt el is dőlt a mérkőzés végkimenetele. Az utolsó felvonást még megnyerte a nógrádi együttes, de ez már csak szépségtapasznak lehetett elkönyvelni a véghajrában már kissé kényelmesen játszó házigazdák ellen.

NB I/B Piros-csoport, 22. forduló:
BKG Príma Akadémia – Salgótarjáni KSE 79–68 (12–20, 27–15, 26–16, 14–17)
Szigetszentmiklósi Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, 100 néző, vezette: dr. Varga Z., Polonkai, Utasi.

BKG Príma Akadémia: Nagy Benedek 8/6, Nagy Botond 26/9, Büki L. 15/15, Newman 17/3, Nshimba 4. Csere: Halász Á. 3, Szeleczki, Galambos, Edelényi 2, Csomós, Bartos 4. Vezetőedző: dr. Nagy Ágoston. Salgótarjáni KSE: Karanfilovszki 11/3, Cserényi Martin 2, Douglas 23/3, Hargitai 11/9, Ormai 1. Csere: Kalassai 3/3, Váits 11/3, Lajsz 6, Vas-Teplán. Vezetőedző: Dániel Péter. Kipontozódott: Douglas (40.).

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–9, 7. perc: 11–11, 10. perc: 12–20, 15. perc: 30–21, 19. perc: 37–35, 25. perc: 49–46, 29. perc: 65–49, 34. perc: 76–57, 38. perc: 77–67.

Dr. Nagy Ágoston: – Jól játszott a Salgótarján, minden szabad labda az övék volt az első félidőben. A lepattanózásunk is kritikán aluli volt, de erre is magunkban kell keresni a magyarázatot. Fejben volt a baj, nem a szívvel. Akadtak olyan időszakok, amelyekkel elégedettek lehettünk, de ennél többre lesz szükség a későbbiekben. Nagyra értékelem, hogy így is tudtunk nyerni, ami a legfontosabb tény.

Dániel Péter: – Sikerült jól kezdeni a mérkőzést támadásban és védekezésben is. Sikerült elvennünk a hazaiaktól azokat a területeket, amiket szerettünk volna és viszonylag jó csapásszámmal dolgoztunk. Nem tudom miért, de a második negyedtől megtört a lendület és rettentően tompává váltunk, elsősorban támadásban. Pontatlanok voltunk, nem azt játszottuk, amit kellett volna, vagy amit az első negyedben mutattunk. Ennek az eredménye egy 32 százalékos mezőnymutató lett, amivel azért viszonylag nehéz idegenben mérkőzést nyerni.