Kézilabda

2023.10.31. 11:23

Ismét győztek a salgótarjáni strandépítős fiúk, első pontjukat szerezték meg a lányok

A hatodik játéknapot rendezték az NB II-es kézilabda bajnokságokban.

Stefán Antal Krisztián

Magabiztos sikerrel javítottak a strandépítős (kékben) fiúk

Forrás: Nool | Archív fotó

A Diósgyőrben elveszített rangadó után hazai környezetben nyílt lehetősége a javításra a Csépe Salgótarjáni SKC férfi együttesének. Az ellenfél ezúttal a táblázaton utolsó előtti helyen álló Veresegyház VSK volt. A találkozó eleje a gyors gólváltásokról szólt, majd 4–4 után a "mieink" tudtak ellépni és három perc alatt el is húztak három találattal. A félidő közepére aztán egy gólra zárkóztak a Pest vármegyeiek, de a hajrát a salgótarjáni fiúk bírták jobban 7–3-as rohammal végül öttel mentek a szünetben. A térfélcserét követően állandósult a különbség, majd a játékrész felénél már tíz volt a két gárda között a differencia. Ekkor a veresiek már nem bírták tartani az iramot és kinyílt az olló a két együttes között. A lefújáskor végül tizenhéttel bizonyultak jobbnak vetélytársuknál a strandépítős srácok

NB II. (Férfi), C csoport, 6. forduló:
Csépe Salgótarjáni SKC – Veresegyház VSK 40–23 (19–14)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Bodnár G., Dohány R.
Csépe Salgótarjáni SKC: Jónás, Toarniczky, Kelemen – kapusok, Tóth P. 10/5, Bedő 6, Székely 4, Dancs 4, Hajdú P. 3, Békési 3, Dénes 3, Csuka 2, Kordics 2, Gyetvai T. 2, Blaskó 1.
A Veresegyház VSK legjobb góldobói: Pacs 6, Sági 5/3, Katona Z. 4, Horváth Z. 2, Fábián 2. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Kizárások: 0, ill. 0.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 3–4, 10. perc: 7–4, 17. perc: 12–9, 21. perc: 12–11, 24. perc: 14–11, 30. perc: 19–14, 33. perc: 21–16, 39. perc: 24–17, 47. perc: 30–20, 53. perc: 36–20, 57. perc: 38–22, 60. perc: 40–23.

A forduló előtt még pont nélkül álló hölgyek a bajnokságban két ponttal előttük álló Heves vendégei voltak. A mérkőzést két góllal nyitották a vendéglátók, de a tarjáni lányok erre néggyel válaszoltak, amit azonban ki tudott egyenlíteni a hazai gárda. Az első játékrészre jellemző volt, hogy fej-fej mellett haladtak a felek, a legnagyobb arányú különbség mindkét oldalon két gólos volt. A szünet után ismét a hevesiek jöttek ki jobban az öltözőből és egy 3–0-ás rohanás után elléptek az Strandépítők csapatától. A vendégek azonban ezúttal sem hagyták annyiban a dolgot és fordítottak, majd ismét nagy csata alakult ki a győzelem megszerzésére. A hajrához érve még elléptek újra hárommal a hazaiak, de tizenhét másodperccel a duda megszólalása előtt újra egyenlő volt az állás, ami nem is változott a végéig. Ezzel első pontját szerezte a bajnoki szezonban a Csépe Salgótarjáni SKC női gárdája.

NB II. (Női), C csoport, 6. forduló:
Hevesi SE – Csépe Salgótarjáni SKC 20–20 (10–9)
Heves, Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, 80 néző, vezette: Bugyi T. K., Nász P.
Csépe Salgótarjáni SKC: Kalácska, Kovács E. – kapusok, Nagy P. 6/5, Ponyi 5, Zsikla 4/3, Ráczné Dénes S. 2, Kovács B. 1, Pál V. 1, Hegedűs H. 1.
A Hevesi SE legjobb góldobói: Adácsi L. 8/2, Adácsi N. 3, Nagy E. 3, Kóczián 2. Hétméteresek: 2/2, ill. 8/7. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Kizárások: 0, ill. 0.