Parádés sikert értek el a strandépítős fiúk a Magyar Kupában

Az egy osztállyal feljebb szereplő Budai Farkasokat búcsúztatták a salgótarjániak.

Stefán Antal Krisztián

Rácáfolt az osztálykülönbségre a Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC csapata és továbbjutott a következő fordulóba

Forrás: Csépe Salgótarjáni SKC Facebook

Szerdán a Magyar Kupa első fordulójában volt érdekelt a Csépe Salgótarjáni SKC férfi csapata, akik a sorsolás értelmében a tavaly még az NB I-ben szereplő, idén azonban már a másodosztályban vitézkedő Budai Farkasok-Rév együttesével néztek farkasszemet.

A Városi Sportcsarnokban tartott találkozó egyértelmű esélyesei a vendégek voltak, de magabiztos játékkal rukkoltak elő szűkebb hazánk fiai és tartották a lépést a riválissal az első tizenöt percben, majd háromgólos előnyre tettek szert. Az első játékrész végén aztán robbantottak a farkasok, így végül ők mehettek előnnyel a pihenőre. A szünet után aztán ott folytatódott a meccs, ahol korábban abbamaradt és 22–17-nél úgy tűnt, hogy végleg eldöntik a továbbjutás kilétét, de a házigazdák nem adták fel. Egy remek 7–2-es öt percet produkálva utolérték ellenfelüket és végül egy végletekig kiélezett csatában kiharcolták a továbbjutást.

Csépe Salgótarjáni SKC – Budai Farkasok-Rév 33–32 (15–17)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Fibec Z., Herbák T. Csépe Salgótarjáni SKC: kapusok: Kelemen, Toarniczky – Hajdú P. 9, Békési 7/4, Csuka 5/2, Szabó T. 4, Székely 3, Dénes M. 2, Dancs 1/1, Szepesi 1, Kordics 1. A Budai Farkas-Rév legjobb góldobói: Csengeri 9/2, Csányi 5, Bendicsek 4, Fekete D. 3, Kovács Á. 3. Hétméteresek: 7/7, ill 2/2. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Kizárások: 0, ill. 1.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–2, 9. perc: 6–5, 13. perc: 7–7, 19. perc: 11–8, 25. perc: 14–13, 30. perc: 15–17, 34. perc: 17–22, 43. perc: 24–24, 48. perc: 26–27, 55. perc: 30–30, 60. perc: 33–32

A fiúknak szívből gratulálunk és további sok sikert kívánunk a kupában, aminek következő körének sorsolásáról természetesen beszámolunk olvasóinknak.