Kézilabda

2023.05.24. 18:00

Gólzáporos meccsen, győzelemmel búcsúzott az Strandépítők férfi csapata az NB I/B-től

Az utolsó meccset játszották Rácz Viktor tanítványai az idei bajnokságban.

NOOL

Ponyi Gergő (labdával) bejelentette visszavonulását.

Forrás: NOOL | Archív fotó

Fotó: Hegedűs Márk

Utolsó mérkőzésére állt fel szombaton a Csépe Salgótarjáni SKC férfi együttese. Ez volt záróforduló a 2022/2023-as szezonban és sajnos egy ideig az NBI/B-ben is. Ellenfelük a BFKA-Balatonfüred szintén már biztos kieső csapatként érkezett Salgótarjánba, így mondhatni tét nélküli meccsre készültek a fiúk. Rácz Viktor és tanítványai számára azonban így is volt jelentősége ennek a találkozónak, szerettek volna szépen, a legjobb kiesőként távozni a másodosztályból, ami sikerült is. A mérkőzés előtt a Salgótarjáni Strandépítők Kézilabda Club két meghatározó játékosát is elbúcsúztatta, Ponyi Gergőt és Kovács Róbertet, akik úgy döntöttek, befejezik aktív kézilabdás tevékenységüket. A csörtét végül a hazai gárda kezdte, majd a második percre már 2 góllal vezettek. Szoros küzdelemnek indult az összecsapás, de a tizedik minutumtól kezdve a salgótarjániak eldöntötték, hogy ők fogják behúzni a két pontot és nem hagyták ellenfelüket felzárkózni. Negyedóra után előnyüket már hét gólosra növelték, melyből a félidőre ötöt sikerült is megőrizniük. A fordulás után is hasonlóképpen folytatódott a csata. Hazai oldalról Rácz Viktor minden játékosának biztosított időt a pályán, így egy tényleges csapatjáték után, nagy fölénnyel sikerült itthon tartani az utolsó bajnoki pontokat.

NBI/B 29.Forduló:
Csépe Salgótarjáni SKC – BFKA-Balatonfüred 41–36 (24–19)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 200 néző.
Vezette: Sándor Gy., ill. Szabó B.
Csépe Salgótarjáni SKC: kapusok: Kovács, Szabó P., Kelemen - Szabó T. 3/1, Csontos 1, Ponyi 6/3, Varga 2, Bécsi 7, Kecskés 2, Jenei 2, Székely 4, Hajdú 6, Burony, Csuka 5, Soós 3. Vezetőedző: Rácz Viktor.
A BFKA-Balatonfüred legjobb góldobói: Tősér 10, Boldoczki 6/1, Fadhle 4. Vezetőedző: Kis Ákos.
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/1.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Kizárások: 1 ill., -.

Az eredmény alakulása: 2.p: 2-0, 4.p: 5-3, 7.p: 7-5, 10.p: 10-6, 14.p: 14-7, 18.p: 17-12, 24.p: 20-15, 28.p: 22-18, 30.p: 24-19, 32.p: 26-19, 38.p: 31-21, 45.p: 33-25, 48.p: 35-29, 54.p: 39-34, 60.p: 41-36

Rácz Viktor: – A szezon utolsó mérkőzésén nagyon jól kezdtünk, felszabadultan, motiváltan játszottunk. Rendkívül nagy volt az iram, félő volt, hogy nem bírjuk tartani a fiatal Balatonfüreddel a lépést, de folyamatosan frissítettünk így kitartott a lendületünk a félidő végéig és 5 gólos előnnyel mehettünk pihenőre. A második félidőben sem csökkent a mérkőzés dinamikája, szerencsére a védekezésünk fel keményedett és a 38. Percben már 11-el vezettünk. Ekkor kissé már visszaesett a koncentrációnk, de a végéig megtartottunk 5 gólt az előnyünkből. Örömteli volt, hogy mindenki játék lehetőséghez jutott és hozzá is tudott tenni. Külön örülök, hogy az aktív pályafutásuktól búcsúzó Ponyi Gergő és Kovács Róbert is kiemelkedő játékkal rukkoltak elő. Ami pedig nem mellékes ezzel a győzelemmel megszereztük a legjobb kieső helyet, amely még nagyon sokat érhet. Végül pedig köszönjük az egész szezonban lévő fantasztikus szurkolást a szurkolótáborunknak.