Kézilabda

2023.03.13. 18:05

Tíz góllal maradt alul a Salgótarjáni SKC csapata

A női NB II. Északkeleti csoportjában a tizennegyedik fordulóban a Csépe Salgótarjáni SKC csapata idegenben szenvedett vereséget a STAVMAT Füzesabonyi SC ellen.

Nool

Zsikla Gréta öt gólt szerzett

Forrás: Nool | Archív fotó

Fotó: Hegedűs Márk

STAVMAT Füzesabonyi SC – Csépe Salgótarjáni SKC 31–21 (15–8)

Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Bakóczy Zs.,  Király M.

Salgótarjáni SKC: Kalácska, Kovács E., Nyikon (kapusok) – Csaba 3/1, Bobál 3, Ráczné 2, Kiss, Kovács B., Nagy 2, Budai, Pint 4/2, Ponyi 1, Szilágyi 1, Zsikla 5/1. Vezetőedző: Soós Péter.

Stavmat Füzesabonyi SC legjobb góldobói: Menyhárt-Hanusz 9, Szentkeressy-Kovács 7, Bocsi 9. Vezetőedző: Gyöngy Márió

Hétméteresek: 2/2 ill. 6/4. Kiállítások: 14 perc, ill. 6 perc. Kizárások: 1 ill. 0.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 1-0, 5. p.: 1-1, 10. p.: 5-3, 14. p.: 7-3, 21. p.: 11-5, 26. p.: 13-8, 30. p.: 15-8, 32. p.: 17-9, 35. p.: 18-11, 42. p.: 21-14, 47. p.: 22-18, 49. p.: 23-19, 55. p.: 27-21, 60. p.: 31-21.

A mérkőzést a hazai csapat kezdte, Kriston fél perc után kapura is lőtt, de a labdát hárította Kalácska. Az első két percben nem sikerült egyik csapatnak sem a hálóba találni, a gólcsendet a hazaiak törték meg. A vendégcsapat első gólja az 5. percben született meg egy hétméteresből. Szoros játékot láthattak a szurkolók az első 10 percben, majd a füzesabonyiak több góllal elmentek. A salgótarjániak próbálták csökkenteni a gólkülönbséget kisebb-nagyobb sikerrel. A félidőben hét góllal vezetett Gyöngy Márió csapata.

A második játékrészre összeszedte magát Soós Péter együttese, kevesebb hibával, és nagyon jó védekezéssel kezdtek feljönni. A 48.perben már csak négy volt közte, amikor a játékvezető párost az egyik hazai szurkoló egy kevésbé szép szóval illette meg, melyre kiosztottak egy két percet a vendégcsapat edzőjének, mivel azt hitték onnan jött a sértő szó. Ezek után rosszabbnál rosszabb döntések születtek a mérkőzésen a játékvezetőktől, és a salgótarjániaknak nem sikerült közelebb kerülni ellenfelükhöz.

Soós Péter: – Aki megnézi a találkozó végeredményét, azt gondolja ez egy sima meccs volt a hazai csapatnak. Azonban aki élőben látta a találkozót az megcáfolná. A védekezésünk feljavult az eddigiekhez képest, a kapuban is tudtunk segíteni és az akarati tényező sem hiányzott. A legnagyobb problémát a támadójátékunk okozta, nem tudjuk átlépni ott a görcsösséget és rendre megismételjük a hibáinkat. Emellett iszonyatosan bosszantó az, hogy egy csapat kilenc gólról feláll és a kritikán aluli játékvezetés dönti el a találkozót a végjátékban. Olyan ítéletekkel, amelyekkel nálam sokkal többet látott és tapasztaltabb szakmabeliek sem találkoztak. Dolgozunk tovább a sikerért!

További eredmények: Ungvár KC – Mátészalkai MTK 38–31, Kazincbarcikai KSE – Hevesi SE 35–25, Vitka SE – Hajdúböszörményi TE 36–21, Újfehértó-Kállósemjén SZSE – Hajdúnánás SK    20–44.

A bajnokság állása: 1. Hajdúnánás SK 26 pont, 2. STAVMAT Füzesabonyi SC 23, 3. Mátészalkai MTK 19, 4. Ungvár KC 18, 5. Kazincbarcikai KSE 15, 6. Vitka SE 13, 7. BSK-Miskolc  8, 8. Hevesi SE 8, 9. Csépe Salgótarjáni SKC 6, 10. Újfehértó-Kállósemjén SZSE 4, 11. Hajdúböszörményi TE 2, 12. SUSI Sárospatak törölve.