Kézilabda

2023.03.27. 15:11

Döntetlent játszott a Strandépítők fiú csapata, a lányok simán kikaptak

A mérkőzés kicsit nehézkesen indult mind a két csapatnak, a hibákat hibák követték.

Nool

A két pontot nem sikerült itthon tartaniuk a lányoknak

Forrás: Nool

Fotó: Hüvösi Csaba

Az első gólt végül a salgótarjániak szerezték meg, amelyre közel két percre rá sikerült csak a vendégcsapatnak is a kapuba találni. Szoros mérkőzést láthattak a kiérkezők, az első hét percig a vendégcsapat vezetett, de utána egészen a 21. percig a hazaiak vették át a vezetést egy góllal.

Innentől újra Rácz Viktor csapata dominált, így két gólos előnnyel mehettek pihenőre az SSKC játékosai. A második félidőben a hazaiak ’beragadtak’, így a strandépítős fiúk a gólkülönbséget kicsit meg tudták növelni. Az utolsó öt percig végig vezette a mérkőzést, majd az 56.percben kiegyenlített a Százhalombatta csapata. A hajrában már egyik csapat sem talált kapuba, így a döntetlen maradt a végeredmény.

NBI/B., férfiak, 22.forduló

Százhalombattai KE – Csépe Salgótarjáni SKC 26–26 (15–17)

Százhalombatta, Városi Szabadidő Központ, 280 néző.

Vezette: Paska D., ill. Vastag S.

Csépe Salgótarjáni SKC: Kapusok: Szabó P., Kovács – Dancs 1, Szabó T. 1, Csontos 2, Dénes, Ponyi 1, Varga, Bécsi 4/1, Kecskés, Jenei 2, Székely 5, Hajdú 5, Burony, Kovács, Csuka 5, Soós. Vezetőedző: Rácz Viktor

A Százhalombattai KE legjobb góldobói: Kiss 5, Mogyorósi 5/2, Fekete 4/2, Paizs 4, Gyurcsovics 3. Vezetőedző: Koncsár Gergely

Hétméteresek: 5/4, ill. 5/1

Kiállítások: 10 perc, ill. 10 perc

Az eredmény alakulása: 2.p: 0-1, 4.p: 1-2, 8.p:4-3, 11.p: 5-5, 20.p: 9-11, 23.p: 11-12, 27.p: 13-14, 30.p: 15-17, 35.p: 16-18, 41.p: 17-20, 46.p: 19-22, 52.p: 22-23, 57.p: 25-26, 60.p: 26-26

A mérkőzést a hazai csapat kezdhette, amellyel sikerült is megszerezniük az első gólt. A vendégcsapat gyorsan reagált, és egyből ki is egyenlítették az eredményt, majd a mérkőzés vezetését is átvették. A salgótarjáni lányok próbálták tartani az iramot, amely nagyjából a 15. percig tartott. Itt sajnos mintha egy hullámvölgybe kerültek volna, amiből az első félidőben nem sikerült kimászniuk. A félidőre a különbség már tizenháromra növekedett, ezzel az eredménnyel kezdhették meg a mérkőzés második felét. Az öltözőből kiérve nagy erőt vettek magukon a strandépítős lányok, és tovább küzdöttek. Bár sok hibával játszottak, de igyekeztek felvenni a tempót ellenfelükkel. A második félidő első tíz percében sikerült több gólt szerezniük, mint az első félidőben összesen. Szépen játszottak és küzdöttek a lányok, de a két pontot nem sikerült itthon tartaniuk.

NB II., nők, 16.forduló

Csépe Salgótarjáni SKC – Ungvár KC 26–42 (8–21)

Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 100 néző

Vezette: Hajdu T., ill. Halász A.

Csépe Salgótarjáni SKC: Kapusok: Kalácska, Kovács E., Nyikon – Csaba 2/1, Ponyi 4, Nagy V., Pál 1, Ráczné, Szilágyi, Zsikla 10/2, Nagy P. 5, Kovács B. 3, Bobál, Kiss 1. Vezetőedző: Soós Péter

Az Ungvár KC legjobb góldobói: Kot 8, Kolodiuk 10, Nesterenko 6/1, Tovtyn 5. Vezetőedző: Ledyda Oleksandr

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4

Kiállítások: 10 perc, ill. 12 perc

Az eredmény alakulása: 1.p: 1-0, 4.p: 1-2, 9.p: 3-6, 14.p: 5-10, 20.p: 6-14, 27.p: 6-20, 30.p: 8-21, 36.p: 13-24, 40.p: 16-27, 45.p: 19-32, 50.p: 22-35, 55.p: 24-38, 60.p: 26-42

Soós Péter: – Amire készültünk azt kaptuk az ellenféltől, a probléma az volt, hogy az első félidőben nem tartottuk be támadásban azt, amit megbeszéltünk és fegyelmezetlenek voltunk, amelyet ellenfelünk egyből megbüntetette. A második félidő az ellentétje volt az első játékrésznek és ezért kettős érzelmek vannak bennem, hogy ha képesek vagyunk ilyen teljesítményre, akkor miért engedjük az ellenfélnek, hogy húsz percig azt csináljon a pályán, amit szeretne. A mérkőzés második részében mutatott játék bizakodásra ad okot és láttam a pályán végre azt a csapatot, akire szükség lesz a következő fordulókban a pontszerzéshez, de tanulnunk kell a hibáinkból.