Kézilabda

2023.02.26. 16:40

Remek győzelmet aratott a Salgótarjáni SKC

A férfi NB I/B 19. fordulójában a Csépe Salgótarjáni SKC remek győzelmet aratott az Ózd otthonában.

B. T.

ÓAM-Ózdi KC – Csépe Salgótarjáni SKC 26–34 (10–21)

Ózd, Maróti István Városi Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Hajdú T., Halász A.

Salgótarjáni SKC: Szabó P., Kovács (kapusok) –  Dancs 2, Szabó T. 2, Csontos 2, Dénes 1, Ponyi 1, Varga 2/1, Bécsi 3, Kecskés 2, Jenei 1, Székely 3, Hajdú 6, Burony 4, Csuka 2, Soós 3. Vezetőedző: Rácz Viktor

ÓAM-Ózdi KC legjobb góldobói: Péter 8/1, Szepesi 4, Bárdos 3, Ménfői 2/2.

Hétméteresek: 6/4 ill. 1/1. Kiállítások: 4 perc, ill. 4 perc.

Az eredmény alakulása: 1. perc: 1-0, 5. p.: 3-1, 7. p.: 4-3, 13. p.: 5-8, 20. p.: 6-13, 26. p.: 8-18, 28. p.: 9-20, 30. p.: 10-21, 33. p.: 11-22, 37. p.: 13-25, 44. p.: 18-27, 40. p.: 20-30, 53. p.: 22-31, 58. p.: 25-34, 60. p.: 26-34.

A mérkőzést a hazaiak kezdték, és Tóth találatával meg is szerezték a vezetést.  A salgótarjániak oldalán Dancs találatával született meg az első gól, melyet követve az ellenfél a 8. percig vezetett, amikor is Hajdú egyenlített. Innentől kezdve a Strandépítők csapata irányította a találkozót. A hazaiak próbáltak zárkózni, de a 15. percre Soós, Csontos, Hajdú és Dancs találataival már öt volt közte a vendégek javára. Folyamatos gólokkal, védekezéssel és kapus teljesítménnyel az ózdiaknak esélyük sem volt a kapuba találni. A 25. percben Csuka találatával a gólkülönbség tíz lett, ami a félidőre még egy góllal növekedett.

A második félidőt hibával kezdte Rácz Viktor csapata, melyre az ózdiak egy góllal reagáltak. A tarjáni gárda azonban végig nagy különbséggel menetelt tovább. A 42. percben Dénes találatával már tizenkét góllal vezettek, ami a mérkőzés során a legtöbb volt. Innentől egészen a hazaiaknak a felzárkózás volt a cél, de a vendégek végül igazi csapatmunkával nyolc góllal nyertek.

Rácz Viktor: – A hetedik percig nem találtuk a ritmusunkat, az Ózd lendületesen kezdett. Ekkor azonban összeállt a védekezésünk, amiből gyors lerohanással gólokat tudtunk szerezni, így fordítani tudtunk, sőt percről-percre növeltük az előnyünket. Komoly iramot tudtunk diktálni, valamint a felállt fal ellen is hatékonyak tudtunk lenni. A második félidőben sikeresen tudtunk gazdálkodni a tetemes előnyünkkel, mindenki játéklehetőséget kapott és élt is vele. Fantasztikus élmény volt maroknyi szurkolónk előtt játszani, akik szinte hazai pályát varázsoltak nekünk. Nagy siker ez számunkra, bízom benne, hogy a lendületünk kitart a következő idegenbeli mérkőzésünkre is.

További eredmények: Kecskeméti TE - Piroska szörp – Százhalombattai KE 32–31, Vecsés SE – PLER-Budapest 24–24, KK Ajka – DEAC 34–36, Agrofeed ETO UNI Győr – OTP Bank-PICK Szeged U21 31–30, Szigetszentmiklósi KSK – Optimum Solar-Békési FKC 30–29, BFKA-Balatonfüred – QHB-Eger 22–28, Tatai AC – BFKA-Veszprém 21–22.

A bajnokság állása: 1. Eger 32 pont, 2. PLER-Budapest 31, 3. BFKA-Veszprém 29, 4. Győr 28, 5. Békési FKC 22, 6. Szeged U21 19, 7. Vecsés 19, 8. Tatai AC 19, 9. Szigetszentmiklósi KSK 17, 10. DEAC 17, 11. Ózdi KC 15, 12. Kecskeméti TE 13, 13. Salgótarjáni SKC 11, 14. Százhalombatta 11, 15.  BFKA-Balatonfüred 11, 16. KK Ajka 10.