Atlétika

2022.09.12. 11:43

A salgótarjáni szárnyalt a legjobban, bajnokságot nyert a magasugró

Győrben rendezték meg a legjobb U16-osak szabadtéri bajnokságát, ahol a SAC nyolc indulást is számlált.

B.L.

Bajnai Máté (SAC) a ranglista élére ugrott

Forrás: Nool

Fotó: B.L.

A korcsoport bajnokságára az egész évi eredmények alapján hívták meg az ország 24-24 legjobb atlétáját, minden számban. A Salgótarjáni AC kilenc meghívót kapott, végül nyolc számban volt érdekelt, lefedve a sprint, középtávfutó és ugró számokat.

Magasugrásban hárman is a SAC-ot képviselték, közülük Bajnai Máté érmes reményekkel utazott Győrbe. Pálfalvai Zoltán tanítványa tökéletesen időzítette a formáját, hiszen sorra hibátlanul vette a magasságokat. Egyedüliként teljesítette a 175 centit, amivel beálította az egyéni csúcsát. De nem állt meg a bajnoki címnél, elsőre vitte a 178-at is, amivel az országos ranglista élére is repült. Bár volt jó kísérlete 180-ra is, annak túlszárnyalása még várat magára.

180 centire is volt jó kísérlete
Fotós: B.L. / Forrás: Nool

A klub alapításának évében, azaz 2000-ben Ajkler Zita nyert három bajnoki címet ugrásban, azóta csak futó számokban termelte az aranyakat a SAC, egészen Bajnai Máté remekléséig.

A lányoknál a még fiatalabb évjáratot képviselő Holecz Anna az érmekért is harcban volt, Máté Csaba középtávfutója végül két ezüstjelvényes idővel a negyedik és az ötödik helyen végzett. A szintén 800-as Varga Félix új egyéni csúcsa is ezüstjelvényt ér már, ez egy 11. helyre volt elég, itt végzett egyébként a magasugró Czímer Dávid is.

Holecz Anna (161-essel) futásban ostromolta a dobogót

A nyolc SAC-os indulásból végül öt is új egyéni csúccsal zárult, ami a jó formaidőztést igazolja, de még több fontos verseny vár a fiatalokra az ősszel.

A SAC folytatja a Kölyökből Atléta Programot is, ahova várják a mozgást szerető általános iskolásokat.

A SAC-os eredmények.
Lányok. 800 méter (16 induló): 5. Holecz Anna 2:25,99 perc. 1500 méter (12): 4. Holecz Anna 5:11,43.
Fiúk. 300 méter (20): 19. Tuska Bálint 40,70 mp. 800 méter (21): 11. Varga Félix 2:09,88 perc. Távolugrás (23): 14. Kiss János Csongor 543 cm. Magasugrás (24): 1. Bajnai Máté 1,78 méter … 11. Czímer Dávid 1,55 … 13. Spagina Zsombor 1,50.