Szomorú vereséget szenvedett a bánki gárda, de nyert a Balassagyarmat

Az NB III. Közép csoportjának hétközi, 4. fordulóját rendezték meg szerda délután.

Fotó: Hegedűs Márk

Balassagyarmati VSE – Makó FC 1-0 (0-0)

Balassagyarmat, Kövi Pál Sportközpont, 200 néző. Vezette: Szilágyi S. (Kovács Z., Derda D.).

BSE: Iváncsics – Koszó, Lami (Géringer 84.), Tányéros, Király Á. - Majzik, Ferkel, Márton, Gyetvai (Mátyás T. 71.) - Lizák, Bartos (Király O. 77.). Vezetőedző: Nagy Tibor.

Makó: Bordás – Zámbori, Sziklási, Juhász, Seres (Varga 56.) - Lévai (Kiss 71.), Heidrich, Sili (Popgeorgijev 56.), Nikics – Rabecz (Vladul 46.), Pócs. Vezetőedző: Siha Zsolt.Gól: Lami (50.).Sárga lap: Tányéros, illetve Pócs, Lévai, Sziklási, Kiss.

Rendkívül kiélezett küzdelmet hozott az elmúlt szezon két élcsapatának ütközete. A házigazdák a második félidő elején egy pontrúgást követően szerezték meg a vezetést, amelyet a lefújásig hűen meg is őriztek, ezzel két vereség után újra megérezhették a győzelem ízét.

Iváncsa KSE – Bánk-Dalnoki Akadémia 7-0 (4-0)

Iváncsa, 200 néző. Vezette: Iványi G. (Kondákor T., Aczél P.).

Iváncsa: Varga Zs. - Cseszneki, Madarász (Barta 54.), Nyúl, Horváth B. (Vallejos 54.) - Salacz (Jova 46.), Petrezsely (Juhász 46.), Nyilas (Aradi 54.), Suszter – Kercsó, Maka. Vezetőedző: Tóth András.

Bánk: Zima – Fellegi, Frey (Cseri 46.), Takács, Márkus – Darabont, Miskei (Szentpéteri 80.), Héjjas (Bokros 46.), Rábold (Barát 64.) - Haronisz, Érczkövi (Haffner 46.).Vezetőedző: Balog Zsolt.Gól: Maka (3 – 6., 51., 75.), Nyúl (4.), Salacz (26.), Kercsó (43.), Aradi (77.).

Villámrajtot vett a szezont rendkívül eredményesen indító hazai gárda, tíz perc elteltével már két góllal vezettek, mi több, a félidő hátralévő részében tovább növelték az előnyüket. Szünetben igyekezett frissíteni az alakulaton a vendégek szakvezetése, de ez sem járt sikerrel, mert az Iváncsa újabb három gólt szerezve letaglózta nógrádi vetélytársát.