Kézilabda

2021.11.26. 14:10

A Strandépítők női együttese fölényesen nyert hazai pályán

A férfi NB I/B Keleti csoportjában, az alapszakasz 9. fordulójában a Strandépítők KC kikapott a Mezőkövesd otthonában. Az NB II.-ben szereplő női együttes hazai pályán kiütéses győzelmet aratott a Kálló­semjén ellen.

NMH-összeállítás

A Strandépítők (bordó) női együttese fölényesen nyert hazai pályán Archív fotó: Hegedűs Márk

Fotó: Hegedus Mark

NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 9. forduló:

Mezőkövesdi KC–Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC32–28 (16–14)Mezőkövesdi Városi Sportcsarnok, 120 néző. Vezette: Réti T. Szedmák M.

Salgótarjáni Strandépítők KC : Szabó P. – Soós 7/5, Dancs 1, Hajdú 5, Csontos, Forgács, Csuka 5. Cs.: Kovács, Manazya kapusok, Székely 4, Nagy 2, Szabó T. 2, Gyimesi 1, Ponyi 1, Albert-Tóth, Bíró. Játé­kos-edző: Bíró Balázs.

A Mezőkövesdi KC legjobb góldobói: Jancsó 9/4, Csörgő 6, Zelei 6, Boda 4.

Hétméteresek: 7/4, ill. 5/5. Kiállítások: 2, ill. 10 perc.

Az eredmény alakulása . 5. perc: 4–2, 14. p: 8–6, 22. p: 12–10, 29. p: 16–12. 36. p: 18–18, 43. p: 22–20, 51. p: 27–23, 56. p: 30–26.

Bíró Balázs: – Nem játszottunk jól, nem volt meg a kellő agresszivitás a védekezésünkben, és emiatt szinte végig rohantunk az eredmény után. A második félidő elején döntetlen állásra visszazárkóztunk, de egy újabb pár perces rövidzárlat eldöntötte a két bajnoki pont sorsát, amit sajnálok, mert számunkra ebben a meccsben jóval több volt.

További eredmények : Ceglédi KKSE–FTC U21 30–27, Vecsési SE–DEAC 39–36, Orosházi FKSE–Békési FKC 27–24, Pick Szeged U21–Ózdi KC 24–26.

Az NB I/B átszervezése miatt a csoportonkénti tíz csapatra csökkentett létszám által az alapszakaszban az odavágókat már teljesítették az együttesek. A minden tekintetben újonc Salgótarjáni Strandépítők KC a második részben szeretné valóra váltani a céljait, az első ötbe való kerülést, ami a 2022–2023-as bajnoki évi NB I/B-s tagságot is jelentené. Ennek jegyében ma 18.30 órai kezdéssel Üllőn, a Vecsés SE vendégeként megkezdik az alapszakasz második szakaszát.

NB II., Északkeleti csoport, nők, 9. forduló:

Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC–Kállósemjéni SZSE 42–11 (22–8)Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 60 néző. Vezette: Kriskó Á. Petrik-Varga Á.

Salgótarjáni Strandépítők KC : Csiki – Szilágyi 3, Zsikla, 6/1, Nagy A 9, Ponyi 2, Csaba 7/2, Kovács 3. Cs.: Kalácska (kapus), Bobál 4, Gecse 3, Kiss 2/2, Szendrődi 2, Dénes 1, Budai, Menczel. Edző: Soós Péter.

A Kállósemjéni SZSE góldobói: Páll 4, Baraksó 3/1 Papp 3. Mészáros 1.

Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1. Kiállítások: 2, illetve 10 perc + kizárás – Baraksó Eszter 3x2 után az 56. percben.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1, 12. p: 10–1, 17. p: 14–2, 21. p: 17–4, 23. p: 19–5, 28. p: 21–8, 35. p: 24–8, 38. p: 26–9, 46. p: 30–10, 52. p: 36–10, 57. p: 41–11.

Soós Péter: – Egy nagyon felszabadult csapat képét mutatták a lányok. Örülök, hogy betartották, amit megbeszéltünk, és még egy percig sem engedtek ki. A védelem kellően agresszív volt és egy-egy ellen talán nem is veszítettünk párharcot.

A Strandépítők (bordó) női együttese fölényesen nyert hazai pályán
Archív fotó: Hegedűs Márk

További eredmények: Füzesabonyi SC–DVSC U22 21–24, Hevesi SE–Mátészalkai MTK 29–30, Lóci DSE–Kazincbarcikai KSE 27–34, Borsod Sport Klub–Hatvani KSZSE 29–28, Vitka SE–Hajdúböszörményi TE 44–24.