Labdarúgás

2020.11.29. 18:08

Magabiztosan nyert a Balassagyarmat, kikapott az SBTC

A huszadik forduló mérkőzéseivel folytatódott az NB III. osztály, Keleti csoportjának megmérettetése.

Langa Attila, Hegedűs Henrik

Forrás: NMH

Fotó: Archív

Putnok FC–Balassagyarmati VSE 0–2 (0–2)

Putnok, zárt kapuk mögött.

Vezette: Mencsik L. (Dobos D., Pálinkás D.).

Putnok: Pápai – Mertse (Kismarton 54.), Mahalek, Gubacsi, Budaházi (Madarász 43.) – Horváth (Zimányi 54.), Magyar (Galambosi 76.) – dr. Csirszki, Ádám, Lakatos – Pataki (Sramkó 43.). Vezetőedző: Fehér Balázs.

BSE: Megyeri – Király Á., Molnár, Benkő-Bíró, Fejes – Pallagi, Kovács K. (Erdélyi 82.) – Kamarás (Pécsi 86.), Nagy Tamás, Szita – Hamar (Király O. 76.). Vezetőedző: Nagy Tibor.

Gl.: Hamar (4.), Pallagi (6.). Sárga lap: Gubacsi, Mahalek, Horváth, Budaházi, ill. Nagy Tamás, Molnár.

Korán megszerezte a vezető találatot a balassagyarmati csapat. A negyedik percben Nagy Tamás végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalvonal közeléből, ívelése középre szállt, ahol Hamar a putnoki védőket megelőzve a hálóba fejelt.

Kisvártatva növelte előnyét a BSE: Nagy Tamás szögletét röviden fejelték ki a házigazdák, a labda Pallagi elé került, egyet igazított rajta, majd 12 méterről szép mozdulattal kilőtte a hosszú felső sarkot.

A következő támadás alkalmával a hazaiak előtt adódott szépítési lehetőség, de a kapu előtti kavarodásban az Ipoly-partiak kerekedtek felül, sőt, nem sokkal később kis híján háromra növelték a különbséget, ezúttal balról jött Nagy soros beadása, ám a hátvédek résen voltak.

Az első negyedóra lendületes játékát követően valamivel visszaesett a tempó, aztán a 24. percben teljesen váratlanul kapott büntetőt a Putnok. Patakit rántották le, a tizenegyest a sértett végezte el, és igen gyatrán a jobb kapufa mellé gurított.

A nógrádi alakulat továbbra is irányította a mérkőzést, de jóformán csak pontrúgásokból veszélyeztettek, egy ilyen alkalommal Kamarás fejese csattant a felső lécen. Félóra elteltével ismét a borsodiak szőttek ügyes támadást, a rossz napot kifogó Pataki azonban középről célt tévesztett. Az első félidő utolsó jelentősebb mozzanata Nagy Tamás szabadrúgása volt, ami alig szállt a bal felső sarok mellé.

A második játékrész első tíz perce még lendületet hozott a mérkőzésbe. Előbb Szita kevergetett a tizenhatos bal oldali vonalánál, középre gurított, ahol Kamarás lövését idejében blokkolták a védők. Nemsokára Szita előtt adódott lehetőség, de a fiatal középpályás próbálkozása kihasználatlanul maradt. A Putnok elvétve jutott el a balassagyarmatiak védelmi vonaláig, egy ilyen esetben Megyeri észlelte a veszélyt, és jó ütemű vetődéssel hárított. A hajrára egyre inkább ellaposodott a játék, láthatóan a vendégek már egyre kevesebb energiát fektettek a támadások vezetésébe, pedig Nagy Tibor a kispadról rendszeresen nógatta őket, hogy lüktetőbben focizzanak. Az utolsó percekben már csak két feljegyezni való akciót láthattunk. A putnoki kapu előtt Szita ügyesen cselezgetett, átadását Nagy Tamás csípte el, kiugratta Erdélyit, aki viszont nem tudta kellő erővel meglőni a labdát. A másik oldalon egy hibából adódóan ígéretes pontról jutott szabadrúgáshoz a hazai együttes, de Zimányi csúnyán, méterekkel a felső léc fölé bombázott.

Összességében a két gyors gólt követően az első félidőben mezőnyfölényben játszott a Balassagyarmati VSE, ám a második negyvenöt percre a játékosok teljesítménye teljesen hozzászürkült a késő őszi borongós időjáráshoz.

BVSC–SBTC 5–1 (0–0)

Budapest, zárt kapuk mögött.

Vezette: Juhász D. (Nagy A., Bőhm Á.)

BVSC: Horváth – Májer, Balogh B. (Ladányi, 46.), Tóth, Kovács (Balázs, 73.) – Fisli, Pintér (Simon, 46.), Balogh M., Schrammel (Bartos, 85.)– Kelemen, Murai (Hrepka, 73.). Vezetőedző: Céró Bálint.

SBTC: Puporka – Boros (Bakos, 46.), Simó A., Szeles, Bocsi (Fésűs, 85.)– Fülöp (Gazdag, 64.), Sárközi, Szabó, Hegedűs, Bata (Simó L., 81.) – Tarlósi M. Vezetőedző: Rubint Richárd.

Gl.: Murai (50., 72.), Kelemen (52.), Hrepka (76.), Balázs (86), ill. Gazdag (84.). Sárga lap: Bocsi, Szeles, Hegedűs.

A mérkőzés elején rögtön magához ragadta a kezdeményezést a hazai együttes, de láthatóan nem ízlett nekik a salgótarjániak jól megszervezett védekezése. Komolyabb próbálkozásuk az első játékrészben, csupán a félidő közepén, egy 20 méterről leadott lövés által volt, amelyet Puporka bravúrral a léc fölé tudott tolni. Az SBTC becsülettel próbálkozott, de a szünetig nem tettég próbára a hazaiak hálóőrét.

A pihenőt követően a BVSC együttese nagyon lendületesen kezdett, míg a vendégek, úgy tűnt, az öltözőben maradtak. A hazaiak a jobb szélen vezettek támadást, majd az alapvonal mellett a védőjét megkerülő támadót Szeles buktatta. A játékvezető sípolt, majd a büntetőpontra mutatott. A megítélt tizenegyest Murai magabiztosan értékesítette (1–0).

Két perccel később, szintén a jobb szélen rohamozott a zuglói gárda. A középre rúgott játékszer kis szerencsével a középen érkező Kelemen elé pattant, aki állítás nélkül a salgótarjáni kapuba lőtte (2–0).

A félidő közepéhez érve – már mondani sem kell – ismét a jobb szárnyon indított támadást a BVSC, és a középre gurított labdát Murai 10 méterről higgadtan a kapuba lőtte (3–0).

Nem sokkal később Hrepka indult a Stécé védői mögé bepasszolt labdára, amelyet a hárítani igyekvő Puporka mellett finom mozdulattal a kapuba rúgott (4–0).

Szűk tíz perccel később, egy oldalról beívelt szabadrúgást Bocsi fejelt 8 méterről kapura, amelyet Horváth bravúrral hárított, de a kipattanót a csereként pályára lépő Gazdag bepofozta a hazai kapuba (4–1).

Nem sokáig tartott a bizakodás a vendégoldalon, hiszen percekkel később Balázs szabadrúgásból volt eredményes, kialakítva a mérkőzés végeredményét (5–1).

Összességében, az SBTC első félidőben mutatott teljesítménye alapján, nem gondolhatta senki, hogy egy ilyen nagy arányú vereséget szenvedhet majd el a salgótarjáni csapat.

További eredmények: Sényő–Tiszafüred 4–2, Tállya–Tiszakécske 0–1, Hatvan–Cegléd 4–1, Füzesgyarmat–Kisvárda II. 2–1, Gyöngyös–Sajóbábony 5–1, Jászberény–Tiszaújváros 2–0, DVSC II.–DVTK II. 3–0.