Labdarúgás

2017.11.24. 14:27

Háromgólos hátrány után fordított a Salgótarján

A 15. forduló mérkőzéseivel folytatódtak a labdarúgó NB III, Keleti csoportjának küzdelmei az elmúlt hétvégén.

B.T. és H.H.

A Salgótarján (kékben) az első félidőben nagy hátrányba került, de fordulás után megfordította az eredményt Archív fotó: Bakos László

Nyírbátori FC – Salgótarján 3–4 (3–0)

Nyírbátor, 150 néző, vezette: Bálint A. (Pogonyi F., Kovács Z.).

Nyírbátori FC: Vasas G. – Szabó R., Benkő B., Tóth M., Bagi Á. – Reznek, Mankó, Kinczel, Vámos M. (Roszel, 67.) – Pálinkás (Tredik, 73.), Hornyák M.

Vezetőedző: Ambrusz Árpád.

Salgótarján: Lékai – Gubacsi, Híves, Gál Sz., Banjac – Spitzmüller, Gábor L., Sulcz, Kovács L. (Bogáti, 85.) – Oláh L., Takács P. (Zsivoczky-Pandel, 77.), Vezetőedző: Zoran Kuntics.

Gl.: Hornyák M. (14.), Pálinkás (26.), Híves (öngól, 40.), ill. Gál Sz. (50.,

62.), Oláh L. (57.), Sulcz (89.). Sárga lap: Benkó, Bagi, ill. Oláh, Gál. Jók: Pálinkás, Hornyák M., ill. Gál Sz., Banjac, Oláh L., Sulcz.

A mérkőzésen a hazaik egymás után két gólt is szereztek, majd öngóllal növelték az előnyüket. Csakhogy jött a szünet, ami alatt rendezte sorait a Tarján, és a semmiből jött szépítéstől vérszemet kapott, és bő tíz perc alatt ledolgozta tetemes hátrányát. Aztán a hajrában a somosi alakulat megszerezte a győztes találatot, így érékes három ponttal távozott.

Ambrusz Árpád: – Amilyen jól sikerült az első félidő, olyan rosszul a második. Nem akartunk visszaállni, meg kell találnunk az okokat, hogy hol rontottuk el a meccset.

Zoran Kuntics: – Az első félidőben még a buszon maradtunk, a hazai csapat sokkal jobban játszott, megérdemelten vezetett. A szünetben rendelkezésre álló negyedórában megbeszéltük, hogy min kell változtatni, csapatom teljesítménye ugrásszerűen feljavult, és megérdemelten fordítottunk.

Bodnár Tibor

Putnok FC – Balassagyarmati VSE 6–3 (4–2)

Múcsony, 100 néző, vezette: Mencsik L. (Szarvas L., Farkas D.).

Putnok FC: Egyed – Zimányi A. (Madarász, 50.), Nyisalovits, Csicsvári, Szemere – Zimányi Á. (Illés R., 61.), Fehér – Tóth Sz. (Sápi, 82.), Balogh, Czető – Katona. Vezetőedző: Koszta Péter.

Balassagyarmati VSE: Czirjék – Nagy G. (Molnár E., 86.), Ficzere, Szandai, Jónás – Kovács K. (Tihanyi, 72.), Bonivárt (Illés T., 58.) – Magos, Tóth P., Bódis – Szita. Vezetőedző: Szanyó Károly.

Gl.: Nyisalovits (9.), Czető (11.), Balogh (19.), Zimányi (26. – 11-esből), Magos (39.), Katona (56.), ill. Bódis (10., 62.), Madarász (80.). Sárga lap: Zimányi Á., Czető, Csicsvári, ill. Tóth P., Ficzere, Jónás, Bódis. Kiállítva: Tóth P. (57. – a második dárga lap után). Jók: Fehér, Balogh, Czető, Madarász, ill. Bódis, Kovács K.

Igencsak élvezhették az első fél órát a múcsonyi albérletbe kényszerült putnokiak szurkolói, hiszen egymás után rezdültek meg a hálók. Nyisalovits fejesére Bódis rögvest válaszolt, de alig múlt el a gyarmatiak gólöröme, egy szögletet követően Czető megmozdulása nyomán ismét Czirjék kapujában táncolt a labda. Sőt, a rosszul helyezkedő vendég védők hibáját kihasználva, Balogh közelről növelte az előnyt. Zimányi értékesített büntetőjével háromra duzzadt a különbség. A sokkból hamar ocsúdó Ipoly-parti legénység formás támadásokat vezetett, többször bravúrra késztetve a hazaiak hálóőrét, majd Magos egy szemrevaló lövéssel szépített is.

A második félidő elején újból a balassagyarmati védelem megingásának köszönhette a Putnok, hogy megszerezte ötödik találatát. Közvetlenül ezután Tóth Patrik megkapta második sárga lapját és mehetett zuhanyozni. A megfogyatkozott gárda reményeit Bódis szép fejese éltette tovább, ám az utolsó húsz percben valósággal a kapuja elé szögezte ellenfelét a borsodi együttes. Madarász egy gyors akció pontos befejezésével kialakította a végeredményt.

Koszta Péter: – Igazán közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk, amiben vetélytársunk teljesen partner volt. A három bekapott gólt viszont sokallom.

Szanyó Károly: – Fájó, hogy három rúgott góllal sem tudtunk a győzelem közelébe kerülni. Megérdemelten győzött a Putnok, sokat kell még dolgozni, hogy eredményesebbek lehessünk.

H. H.

További eredmények: Füzesgyarmati SK – Tállya KSE 2–0 (0–0), Cigándi FC – Termálfürdő FC Tiszaújváros 3–2 (1–0), Monori SE – Tiszafüredi VSE 2–1 (1–0), MTK II. – Gyöngyösi AK 0–0, DVTK II. – DEAC 4–0 (1–0), Jászberényi FC – ESMTK 0–1 (0–1).