Salgótarján, tóstrandi Sport-telep, 100 néző, vezette: Szőts G. (Kovács II. G., Kovács G.).

SBTC: Roma – Liszka, Sólyom, Privigyei, Dudás – Szabó G., Ludányi (Bakos, 63.) – Banai, Birincsik, Novák N. (Bata, 83.) – Alapi. Edző: Oláh Béla.

Putnok: Nótás – Zimányi A., Nyisalovits, Nagy Cs., Horváth Sz. – Fehér B., Tóth Sz. (Kovács B., 73.), Zimányi Á., Kádas (Süttő, 74.) – Madarász (Sápi, 74.), Bene. Edző: Koszta Péter.

Gl: Alapi (71., - 11-esből), ill. Dudás (59., - öngól). Sárga lap: Banai (51.), Sólyom (89.) ill. Nyisalovits (38.), Zimányi Á. (74.). Piros lap: Nagy Cs. (70.)

Jók: Roma, Szabó G., Privigyei. ill. Zimányi Á.

1. perc: A tizenhatoson belül keresztbe guruló labdát Dudás egy rossz mozdulattal a saját kapujának jobb alsó sarkába perdítette. 0–1.
  2. perc: Alapi került nagy helyzetbe, a játékvezető pedig Nagy Csabának felmutatta a piros lapot és büntetőt ítélt. A labda mögé a büntetőt kiharcoló Alapi állt, aki a kapu közepébe emelte a labdát. 1–1.
Szomorú hírrel kezdjük. Életének 81. évében elhunyt Rákos József, aki az SBTC pártoló tagja volt évtizedek óta, napjainkban pedig rendezőként segítette szeretett csapatát. Az első félidő inkább a vendégek fölényével telt, a Stécé védelme és a jól védő Roma Gábor azonban tartani tudta a gól nélküli állást. A vendégek aztán a 59. percben, Dudás szerencsétlen megmozdulása után vezetést tudtak szerezni. Nem omlott azonban össze a hazai csapat, próbáltak támadni becsülettel, aminek gyümölcse a 70. percben érett meg, amikor Alapi büntetőből egalizált. Az utolsó húsz percben aztán egyik és másik oldalon is eldőlhetett volna a mérkőzés sorsa, hazai oldalon a lelkes közönség hajtotta előre csapatát, míg a vendégek tíz emberrel is veszélyesek tudtak maradni, de a döntő pillanatokban mindkét oldalon rossz megoldások születtek. Összességében elmondható, hogy a Stécé értékes pontot szerzett a bajnokság második helyezettje ellen.

Oláh Béla:– Úgy gondolom, hogy az egy pontra mindenképpen rászolgált a csapat, tettük a dolgunkat becsülettel. Kaptunk egy szerencsétlen öngólt, amire csak mi lehetünk képesek. Ettől függetlenül igazságos döntetlen született, hiszen az ellenfélnek és nekünk is akadtak helyzeteink. Küzdésből ma jelesre vizsgázott a csapat, a tabella második helyezettje ellen elégedett lehetek ezzel a teljesítménnyel.

Koszta Péter:– Sajnos nem játszottunk jól a mai mérkőzésen. Amire készültünk, hogy a Salgótarján hazai pályán is defenzív játékot fog bemutatni az beigazolódott. A szélső mozgásainkat nem tudtuk megcsinálni, de egy szerencsés góllal sikerült megszerezni a vezetést. Ezt követően jött egy büntető és piros lap, amit nem tudom, hogy miért kaptunk, talán a videó felvételből kiderül mi történhetett. Utána tíz emberrel játszottuk azt amit kellett volna, bár itt már fel is lazultunk és mindkét oldalon eldőlhetett volna a mérkőzés. Ezzel az egy ponttal sehol sem vagyunk, így ennek nem is tudok örülni.

Gajdár Zsolt

További eredmények: Budapest Honvéd-MFA–Cigánd 1–0, Hajdúböszörmény–Veresegyház 0–1, Nyírbátor–Felsőtárkány 2–0, DVSC-DEAC–Gyöngyösi AK 6–0, Kisvárda–Tiszaújváros 6–0, FC Hatvan–Jászberény 3–2. Szabadnapos: Kazincbarcika.