Tájékozódási futás

2023.09.04. 09:00

Szép eredményt értek el a salgótarjáni tájfutók Egerben

Eger belvárosa adott otthont a nyílt Eger kupa regionális kétfutamos rövidtávú rangsoroló versenynek, melyen több mint kettőszáz, különböző korosztályt képviselt tájfutó állt rajthoz.

Nool.hu

Szenioroknál korosztályában Molnár István a harmadik helyen zárt

Forrás: Beküldött fotó

A közeli helyszínt kihasználva ezúttal népesebb salgótarjáni gárda utazott el a szomszédos megyeszékhelyre, hogy vetélytársaival megküzdjön a korosztályos elsőségekért.

A délelőtti futamra Tihamér városrészben került sor, még délután a sportuszoda és a Dobó tér közötti lakóövezetben kijelölt versenypályák teljesítése várt a részvevőkre.

A Dornyay futóinak az alaphangot az edző-versenyző Sramkó Tibor adta meg, aki korosztályában két futam alapján az Eger Kupa győztese lett. Az idei versenyen a tarjániak válogatott kerettag kiválóságai Mag Viktória és Mag Fruzsina ezúttal a felnőtt férfiak mezőnyében bizonyítottak.

A legfiatalabbak között Huszár Mátyás nyert, édesanyja Papp Ildikó a második futamban elért győzelmével összetettben a második helyen zárt. Serdülő lányoknál Marosszéki Panna ezüstérmes lett.

Ifjúsági fiúknál Alb Zalán, szenioroknál Molnár István valamint Kovács József eredményhirdetéskor a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Eger kupa II. forduló összetett végeredménye:

Újonc fiúk 10 évesekig (3 induló): 1. Huszár Mátyás (I. futam 1. II. futam 1.) 19:48 perc.

Leány 10 évesekig (11): 7. Kadlót Dóra (3.8.) 26:59.

Leány 11-12 év (11): 8. Szikszai Boglárka (8.6.) 23:21.

Leány 13-14 év (9): 4. Korponai Jázmin (6.2.) 33:18. 5. Ozsvárt Enikő (3.5.) 34:31. 6. Balla Edina (8.6.) 47:55.

Leány 15-16 év (5): 2. Marosszéki Panna (2.2.) 35:27.

Fiú 13-14 év (10): 6.Tóth-Nán Tamás (6.10.) 35:52.

Fiú 15-16 év (14): 4. Molnár István (4.3.) 25:45.

Fiú 17-18 év (7): 3. Alb Zalán (3.3.) 31:28. 4. Marosszéky Péter (5.4.) 33:39.

Felnőtt férfi II. osztály (19): 4. Mag Viktória (4.4.) 28:50. 6. Maier Bendegúz (6.8.) 31:30. 8. Mag Fruzsina (10.7.) 32:50.

Szeniorok:

Női 35-39 év (8): 2. Papp Ildikó (4.1.) 29:34.

Férfi 45-49 év (12): 3. Molnár István (4.3.) 30:30. 6. Szikszai Szabolcs (6.6.) 35:27.

F55-59 év (8): 1. Sramkó Tibor (1.2.) 31:00. 3. Kovács József (2.3.) 32:15. 6. Stork Joachim Gábor (7.7.) 43:36.

Nyílt abszolút B- életkor és nem megkötése nélküli könnyű pálya (10): 4. Nán Klára (4.4.) 29:27.

Nyílt abszolút A -életkor és nem megkötése nélküli technikás pálya (19): 4. Alb Péter (6.4.) 40:17. 10. Sramkó Réka (13.11.) 52:46. 12. Albné Bogárdi Tünde (16.12.) 59:23.