Salgótarjáni siker a Suzuki-Esztergom Kupán

Boros Anna az N50A kategóriában bizonyult a legjobbnak.

Nool.hu

Boros Anna korosztályában az idei SUZUKI-Esztergom Kupa győztese lett

Forrás: Beküldött fotó

Esztergomban az elmúlt hét végén jó párosításnak bizonyult, hogy a 2023. évi Sprint Liga döntője mellett SUZUKI-Esztergom kupa néven országos rövidtávú korosztályos tájékozódási ranglista kupaversenyt is lebonyolított a kiskunmajsai Homokbucka Tájfutó Egyesülete.

A két napos belvárosi, háromfutamos rangsoroló verseny félezer indulója között, ott voltak a balassagyarmati és a salgótarjáni tájfutók is. A 23 nógrádi versenyző közül csupán heten, főként szenior korú tájfutó vállalta be az összetett értékeléshez szükséges mindhárom futam teljesítését.

A küzdelmek során Boros Anna korosztályában minden futamát magabiztos előnnyel nyerte meg, így az idei SUZUKI-Esztergom Kupa győztese lett. Klubtársai közül korosztályában Papp Ildikó a második, Sramkó Tibor és Kovács József a harmadik helyen végzett.

SUZUKI-Esztergom Kupa, összetett eredmények:

Ifjúsági fiúk B kategória (20 induló): 7. Alb Zalán (Dornyay) (I. futam. 12. hely, II. futam 10. hely, III. futam 10. hely.) 63:57 perc.

Szeniorok:

F45A kategória (26:): 7. Tresó Gábor (Balassagyarmati Balassi BKSE) (14.11.8.) 53:17.

F50A (30): 4. Kovács Zoltán (BBBKSE) (4.11.6.) 49:51.

F60A (6): 3. Sramkó Tibor (Dornyay) (3.4.6.) 60:46.

F65A (17): 3. Kovács József (Dornyay) (5.4.3.) 49:41.

N35A (21): 2.Papp Ildikó (Dornyay) (2.3.4.) 51:35.

N50A (18): 1.Boros Anna (Dornyay) (1.1.1) 51:44.

Szeptember 16-17-én, újabb rangos megmérettetés vár a nógrádi tájfutókra, akik ezúttal Pécsett az Országos Rövidtávú és Csapatváltó bajnokságon állnak rajthoz.