Tájékozódási futás

2023.02.28. 18:23

Világranglistapontokat szereztek a nógrádi tájfutók

Portugália Alentejo régiójában lévő Sao Bartolomeu do Outeiro városka és ­környéke adott otthont 30 ­nemzet 420 klub 2100 ­korosztályos tájfutójának, akik az idei Portugal O-meeting többfutamos versenyen álltak rajthoz.

B. T.

Forrás: Beküldött fotó

A nagyszabású sportági viadal második, hosszútávú szakaszán a felnőtt Elit kategóriában, WRE-világranglistapontokért futhattak a legjobbak. A rangos nemzetközi megmérettetésen több magyar klub tájfutói mellett a Salgótarjáni Dornyay hét versenyzője, köztük Gösswein Csaba, Mag Viktória, Mag Fruzsina a felnőttek kiemelt elit versenyszámában álltak rajthoz. Nőknél a még csak juniorkorú Salgótarjáni Dornyay válogatottkeret-tag Mag ikrek közül a nemzetközi sportolói minősítéssel rendelkező Viktória a kiváló 10., míg ikertestvére, Fruzsina a 37. helyen ért célba. (Az 1–40. helyen végzett tájfutók kaptak világranglistapontokat – a szerző.) Ugyancsak világranglista­pontokat szerzett a csupán két futamon rajthoz állt Gösswein Csaba, aki a WRE futamán a 17. helyen zárt.

Négy futam után az idei Portugal O-meeting összetett kategória elsőségét az a versenyző szerezhette meg, aki az összes vagy három futam alapján a legtöbb pontot gyűjtötte össze. Egy szakaszgyőzelemért 1000 pont járt. Kivétel a felnőttek küzdelme volt, ahol továbbra is időalapú értékelés döntötte el a helyezések sorsát. Szenioroknál a Dornyay futói közül korosztályában dr. Mohácsy Tamás és Győri László teljesítménye érdemel kiemelést. Az egyesületek eredményességi rangsorában 420 klub tagjait felvonultató sportági viadal csapatversenyében a Salgótarjáni Dornyay versenyzői az igen előkelő 42. helyen zárták a portugáliai kiruccanást.

Eredmények: Elit nők (83 induló): 1. Venla Harju (TP) 3:26,09 perc …8. (legjobb magyarként) Mag Viktória (futamhelyezései: 16.,10., 9., 6.) 3:50,44 … 29. Mag Fruzsina (25., 37., 35., 29.) 4:29,06. Elit férfiak(123): Gösswein Csaba - I. futam: 51., II.-WRE futam: 17. Offen kategória (93): 1. Maria Novokovich (SRD) 3475,56 pont … 16. Győri Judit (3 futam alapján: 7., 18., 20.) 2239,73. Szeniorok M55 korosztály (105): 1. Alista Landels (AOC) 3855,44 … 22. dr. Mohácsy Tamás (39., 39., 30., 12.) 3003,97. M 65 korosztály (127): 1. Ari Kattainen (Hyra) 3953,01 … 27. Győri László (67., 47., 43., 13.) 2797,99 … 86. id. Pelyhe Dénes (109., 94., 60., 99.) 2127,72.

Mag Viktória a felnőtt nők elit versenyszámában legjobb magyar versenyzőként zárt a viadalon Beküldött fotó