Kosárlabda

2023.02.04. 19:15

Értékes győzelmet aratott a Salgótarjáni KSE idegenben

Nagykőrösre látogattak ma a salgótarjáni kosarasok, hogy kiélezett küzdelem után, győztesként térhessenek haza.

Nool

Az NB I/B-s pontvadászat Piros-csoportjának hét végi, tizenkilencedik fordulójában a Nagykőrösi Sólymok KE (13., 4-14) otthonába látogattak ma a Salgótarjáni KSE (9., 8-10) tagjai. A piros-fekete gárda a nagykőrösi Kossuth Lajos Általános Iskola tornatermében vívott délután 17 órától kiélezett harcot az elsőségért.

Remek, kontrollált játékkal és kőkemény védekezéssel a harmadik negyedre húszpontos előnyt épített fel a hazai pályán korábban már jó néhány komoly skalpot begyűjtő Nagykőrös vendégeként a Salgótarjáni KSE együttese. Bár a záró felvonásra némileg alábbhagyott a piros-feketék lendülete, izgalmas végjátékot követően végül, négypontos különbséggel győzni tudott Dániel Péter legénysége. A mieink legjobb dobói Dragasevics Veljko (17 pont) Vas-Teplán Miklós (14) és Takács András (13) voltak a szombat esti mérkőzésen.

Nagykőrösi Sólymok KE –  Salgótarjáni KSE 71-75 (22-26, 8-20, 17-13, 24-16)