Kézilabda

2023.02.27. 13:02

A félidőben még vezetett a Kábel SE

Az NB II. Észak csoportjában a 13. fordulóban a Kábel SE alakulata hazai pályán alulmaradt a Budakalászi ellen.

H. H.

Balassagyarmati Kábel SE – Budakalászi SC 1995 23–28 (15–12)

Balassagyarmat, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Harsányi M., Magyar P.Kábel SE: TOARNICZKY – Praszna 1, Bedő 8/2, Gyetvai 3, Urbán, SZLADOVICS 9, Gál 1. Csere: Ivitz 1, Kordics, Danisovszki. Vezetőedző: Gindeli Panna.

A Budakalász legjobb dobói: Cseh 6, Duzsi 5/2, Tatai 5, Priczel 4. Hétméteresek: 7/2, illetve 3/2. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Az eredmény alakulása. 4. perc: 2-0, 14. perc: 7-8, 21. perc: 11-9, 28. perc: 14-11, 33. perc: 16-14, 42. perc: 17-19, 55. perc: 20-25.

Akár Kábel SE–Ex-gyarmatiak összecsapásnak is bélyegezhettük volna a mérkőzést, hiszen a vendégek sorában több olyan játékos lépett pályára, akik korábban az Ipoly-parti együttesben kézilabdáztak (Albert-Tóth, Duzsi, Tatai), illetve a kispadon Piroska Krisztián személyében egy évtizeddel ezelőtti közönségkedvenc szakember irányította a Pest-megyei társaságot.

Határozottan és bátran lendültek játékba a házigazdák , a két átlövő, Bedő és Szladovics szebbnél-szebb gólokat szerzett. Szünetre három góllal vezettek a hazaiak.

Fordulást követően a rutinosabb sportolókat felvonultató budakalásziak fokozatosan átvették a találkozó irányítását, és miután átvették a vezetést, már nem engedték ki a kezükből a győzelmet. Ugyanakkor a balassagyarmatiak is feltétlenül dicséretet érdemelnek a lelkesedésükért és küzdőszellemükért.

Gindeli Panna: – Közel álltunk a bravúrhoz! Bár sok hibával, de nagy akarattal és szívvel játszott a csapat. A fiúk taktikailag fegyelmezettek voltak, betartották, amit kértem tőlük, így tudtunk a félidőben előnnyel pihenőre térni. A másodikban aztán már egyre több technikai hiba jelentkezett, ellenfelünk ezeket a megingásokat kihasználva fordított. A kihagyott büntetők és ziccerek bosszantanak, de ilyen a játék. Összességében rendkívül tanulságos mérkőzést vívtunk, úgy gondolom, nem hoztunk szégyent a város kézilabdájára. Mindenképpen építkezhetünk ebből a kétszer harminc percből.

További eredmények: Bp. Honvéd–Ferencváros U23 25–27, Füzesabonyi SC – Váci FKA 22–20, Rákosmenti KSK – VS Dunakeszi 27–21, Gödöllői KC – PLER-Budapest U23 29–34. Szabadnapos: BVSC-Zugló.

A bajnokság állása: 1. Rákosmenti KSK 23 pont, 2. Budakalászi SC 20, 3. Ferencváros U23 18, 4. Bp. Honvéd 14, 5. Füzesabony 12, 6. PLER U23 10, 7. Váci FKA 10, 8. Gödöllő 9, 9. Dunakeszi 6, 10. BVSC-Zugló 4, 11. Kábel SE 4, 12. Pénzügyőr törölve.