Kézilabda

2022.12.04. 16:56

Kikaptak a Strandépítők csapatai

Az NB I/B-ben szereplő Salgótarjáni SKC férfi, valamint a NB II Északkakeleti csoportjában lévő női csapat hazai pályán nagy csatába maradt alul.

B. T.

A Salgótarjáni SKC (kékben) női csapata sokáig vezetett, de végül alulmaradt az Újfehértó ellen

Forrás: Nool

Fotó: Hüvösi Csaba

A korábban közölt eredmények után, most jövünk a meccs részletes beszámolójával.

NB I/B, férfiak, 13. forduló

Csépe Salgótarjáni SKC – Szigetszentmiklósi KSK 29-30 (16-15)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 500 néző, vezette: Héjja Á., Kónya B.

Csépe Salgótarjáni SKC: Szabó P., Manazya F., Kovács R. (kapusok), Dancs M. 3, Csontos M. 4, Dénes M. 2, Ponyi G. 3, Varga K. 4, Jaros O., Jenei B., Székely N. 4, Burony B., Csuka B. 4, Soós P. 5,  Forgács P. Vezetőedző: Molnár József.

A mérkőzés első félidejében a hazaiak egy gólos előnyt szereztek. Fordulás után is nagy küzdelem volt a pályán, végül a vendégek bizonyultak jobbnak egy találattal.

További eredmények: Kecskeméti TE-Piroska szörp – Vecsés SE 27–31, PLER-Budapest – QHB-Eger 30–30, ÓAM-Ózdi KC – FKA-Balatonfüred 30–25, Százhalombattai KE – Optimum Solar-Békési FKC 32–30, Tatai AC – Agrofeed ETO UNI Győr 23–26, BFKA-Veszprém – DEAC 32–25.

A bajnokság állása: 1. QHB-Eger 21 pont, 2. PLER-Budapest 20, 3. Agrofeed ETO UNI Győr 20, 4. BFKA-Veszprém 17, 5. Optimum Solar - Békési FKC 16, 6. Vecsés SE 16, 7. Szigetszentmiklósi KSK 15, 8. ÓAM-Ózdi KC 12, 9. Tatai AC 12, 10. Pick Szeged U21 11, 11. DEAC 10, 12. Kecskeméti TE-Piroska szörp 9, 13. BFKA-Balatonfüred 9, 14. Csépe Salgótarjáni SKC 6, 15. Százhalombattai KE 5, 16. KK Ajka 5.

NB II. Északkeleti csoport, nők, 9.

Csépe Salgótarjáni SKC - Újfehértó-Kállósemjén SZSE 24-25 (11-9)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Pávlics K., Sipos G.

Salgótarjáni SKC: Kovács E., Nyikon L. (kapusok), Csaba A. 9, Ponyi A., Budai R., Pál V., Ráczné D. 1, Pint L. 4, Szilágyi E., Zsikla G. 5, Nagy P. 3, Kovács B., Bobál D. 2, Majoros V., Kiss D. Edző: Soós Péter.

A Salgótarjáni SKC utánpótlás játékosokkal vonult be a mérkőzés kezdésére
Fotós: Hüvösi Csaba | Nool

A találkozó elején a vendégek vezettek, de aztán fordított a hazai csapat, és a félidőre kétgólos előnyre tettek szert. A második játékrészben is sokáig ők vezettek, de a találkozó hajrájára feljött az Újfehértó, amely a vezetést is átvette. Az utolsó percben ugyan volt még lehetősége egyenlíteni a Strandépítőknek, de nem tudtak élni vele, így vereség lett a vége.

A bajnokság állása: 1. Hajdúnánás SK 16 pont, 2. Füzesabonyi SC 13, 3. Mátészalkai MTK 13,  4. Ungvár KC 12, 5. Kazincbarcikai KSE 11, 6. Vitka SE 9 , 7. BSK-Miskolc 6, 8. Hevesi SE 6, 9. Csépe Salgótarjáni SKC 4, 10. Újfehértó-Kállósemjén SZSE 4, 11. Hajdúböszörményi TE 0, 12. SUSI Sárospatak törölve.