Atlétika

2022.10.22. 10:48

Mindkét tarjáni gimnázium ugrói dobogóra állhattak

Kecskeméten rendezték meg a diákolimpiai ügyességi csapatbajnokság döntőjét, ahol a Bolyai és a Madách magasugrói is érmet szereztek.

B.L.

A Bolyai (pirosban) és a Madách (kékben) is dobogóra állhatott

Forrás: Nool

Fotó: B.L.

Az idei tanév első országos diákolimpiai eseménye az ügyességi és váltófutó csapatbajnokság (ÜCSB) öntője volt, az V-VI. korcsoport küzdelmeiben négy salgótarjáni csapat is elindulhatott a megyei eredményeik alapján.

Szeptemberben 11 590 fővel indultak el a sportág körzeti, megyei versenyei, az országos döntőre pedig 137 iskolából 1421 versenyző jutott el. Az ÜCSB versenyszámai közé az atlétika dobószámai mellett a távol- és magasugró, valamint váltófutó számok tartoznak.

A fiú magasugróknál a Bolyai és a Madách gimnázium is előkelő helyen kvalifikálta magát. Mindkét iskola viszonylag fiatal csapattal vágott neki a finálénak, ahol többen is életük legjobbját érték el.

A Pálfalvai Zoltán és Séber Darinka vezette Bolyai ezüstéremmel zárt, minimális különbséggel lemaradva a bajnok kazincbarcikaiak mögött. A címvédő Madách a tavalyihoz képest egy megújult csapattal indult, de Kalmár Ibolya, Czímer Péter és Schneiker Ádám tanítványai így is dobogóra állhattak.

A Madách-os fiúk távolugrásban is elindultak, ahol a tizedik helyen zártak. A Bolyai 4x800-as lány váltója pedig a nyolcadikként zárta a döntőt.

A pályaszezon végeztével mezei futásban versenyeznek tovább a diákok.

A Bolyai váltója nyolcadik lett Kecskeméten
Fotós: B.L. / Forrás: Nool

A nógrádi eredmények.
Fiúk.
Magasugrás (8 csapat): 2. Bolyai (Bajnai Máté 180 cm, Czímer Dávid 165, Spagina Zsombor 145, Mester Soma 180, Nagy Boldizsár 180) 176,25 méteres átlag. 3. Madách (Holczer Tamás 160, Kazinczy Levente 180, Kovács Tamás 170, Oravecz Máté 175, Pompor Martin 170) 173,75.
Távolugrás (12): 10. Madách (Pompor Martin 5,57, Holczer Tamás 5,21, Kovács Tamás 5,39, Kazinczy Levente 5,73, Oravecz Máté 5,84) 5,6325.

Lányok.
4x800 méteres váltó (14): 8. Bolyai (Mag Fruzsina, Tóth Barbara, Péter Janka, Mag Viktória) 10:34,41 perc.