EB bajnokok

2022.07.14. 14:45

Bravúrosan szerepeltek a prágai Eb-n a salgótarjáni strandkézisek (fotók!)

Európa-bajnokként tértek haza Csehország fővárosából a Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC strandkézilabdásai.

Nool

Forrás: Facebook/Salgótarjáni Strandépítők KC

Múlt héten rendezték meg az idei évi strandkézilabda Európa-bajnoki kvalifikációs tornát Prágában felnőtt és U16-os kategóriákban. A 2023. évi Európa-bajnokság előszobájának nevezhető megmérettetést a négy magyar csapatból három: az ifjúsági leány, ifjúsági fiú és női felnőtt csapatok megnyerték, a győzelemnek köszönhetően tehát mindhárman Európa-bajnokok lettek.

A férfi felnőtt válogatottnak sincs oka szomorkodni, hisz egy gyönyörű második helyet zsebeltek be a fiúk. A női és férfi felnőtt csapatok ezzel az eredménnyel kvalifikálták magukat a jövő évi kontinensviadalra – derült ki a Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC Facebook-oldalán közzétett bejegyzésből.

A posztból az is kiderült, hogy a bravúrból több salgótarjáni játékos is kivette a részét. A magyar válogatott U16-os kategóriáit Kasper Vivien, Deák Bence és Bálint Bence erősítették, míg a felnőttek Uhrin Lili játékával acélozták meg a csapatot. Az immár Európa-bajnok Kasper Vivien a torna legjobb kapusa díját is átvehette, a szintén bajnok Bálint Bence pedig a góllövő lista 7. helyét szerezte meg.