Zsinórban harmadszor maradt alul a Balassagyarmati Kábel SE

A férfi NB I/B. Keleti csoportjában szereplő Balassagyarmati Kábel SE a legutóbbi fordulóban kikapott a Mezőkövesd otthonában.

Forrás: NMH

Fotó: L. B.

Mezőkövesdi KC – Balassagyarmati Kábel SE 30–28 (15–13)

Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Asztalos, Szalay.

Kábel SE: KOVÁCS J. 1 – Ménfői 3, TATAI 6, Kónya, SÁNDOR 4, Sutka 8/5, Grandjean 1. Csere: Istvanovszki (kapus), Nagy A., TÓTH M. 3, Jaros 2, Gráf. Vezetőedző: Zubai Gábor. A Mezőkövesd legjobb dobói: Jancsó 8/4, Kovács B. 7, Csörgő 5. Hétméteresek: 5/4, illetve 5/5. Kiállítások: 10, illetve 2 perc.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–1, 10. perc: 3–4, 19. perc: 7–9, 25. perc: 11–10, 41. perc: 21–18, 46. perc: 21–22, 54. perc: 28–24.

Fordulatos játék és rengeteg hiba jellemezte az első félidőt. Eleinte a házigazdák ragadták magukhoz a kezdeményezést, hiszen Csörgő góljával már 3–1-re vezettek, de a feljavuló védekezésnek és Kovács János bravúrjainak köszönhetően – aki egyszer az ellenfél üres kapujába is lőtt – nemcsak kiegyenlített, hanem Ménfői ügyes megoldása révén a vezetést is átvette a Kábel SE. Sőt, Tatai pontos célzását követően még tovább növelték az előnyüket, ám ez az ellépés nem tartott sokáig, mert a matyóföldi alakulat megrázta magát és Kovács Bence irányításával a szünetre megfordították az eredményt.

Fotó: L. B. / NMH

A második játékrészben folytatódott a kiélezett küzdelem, egyik csapat sem tudott magabiztosabb különbséget kikovácsolni a saját javára. Amikor a hazaiak három góllal elhúztak, rögvest jött a válasz, és a balassagyarmatiak pillanatokon belül egalizáltak, majd Sutka hétméteresével a találkozón utoljára, újra vezetést szereztek.

Ekkor azonban komolyabb rövidzárlat keletkezett a kábeles gépezetben, fontos pillanatokban rosszul fejezték be a kézilabdázók az akciókat, és a megingásokat a mezőkövesdiek kíméletlenül kihasználták, mi több, az utolsó hét percre fordulva már 28–24 állt az eredményjelzőn. Ezután hiába kapaszkodott az Ipoly-parti legénység, csak megközelíteni tudta vetélytársát, így sorrendben harmadszor szenvedett vereséget a bajnokságban, amivel a kilencedik helyre csúszott vissza a tabellán.

Zubai Gábor: – A szélsőségek csapata vagyunk! Csak azok a hiányosságok jöttek elő újra, amelyek minden mérkőzésen előfordulnak. Az emberelőnyök kihasználása nem volt elég hatékony, és döntő helyzetekben ki nem kényszerített hibákat követtek el a játékosok.

Drizner Péter, a Mezőkövesdi KC vezetőedzője: – Hatalmas jelentőségű győzelmet arattunk, picit lélegzethez jutva a közvetlen riválisainkkal szemben. Kicsit nyugodtabban is kézilabdázhattunk volna az elején, de minden hullámvölgyből kikecmeregtünk, a végjáték pedig egyértelműen a miénk volt.

További eredmények: Vecsési SE – Mizse KC 31–30, KTE-Piroska szörp–Optimum-Solar Békési FKC 24–20, Hatvani KSZSE–Pick Szeged U22 26–36, DEAC NK KFT.–FTC-Diagnosticum U22 27–25, ÓAM-Ózdi KC–Nyíregyházi SN KFT. 44–36.

A bajnokság állása: 1. KTE-Piroska szörp 30, 2. FTC-Diagnosticum U22 26, 3. Pick Szeged U22 23, 4. Mezőkövesdi KC 18, 5. DEAC NK KFT. 18, 6. ÓAM-Ózdi KC 15, 7. Hatvani KSZSE 15, 8. Optimum-Solar Békési FKC 15, 9. Balassagyarmati Kábel SE 14, 10. Mizse KC 14, 11. Vecsési SE 11, 12. Nyíregyházi SN KFT. 5.