Alulmaradt az Ipoly-parti gárda: vereséget szenvedett a Kábel SE

A férfi NB I/B. Keleti csoportjában szereplő Balassagyarmati Kábel SE kikapott a Nyíregyháza otthonában.

Forrás: NMH

Fotó: H. M.

Nyíregyházi SN KFT. – Balassagyarmati Kábel SE 36–30 (13–16)

Nyíregyháza, Continental Aréna, zárt kapuk mögött, vezette: Győr, Hadas.

Kábel SE: Kovács J. – Ménfői, Tatai 5, KÓNYA 9, Sándor 3, Tóth M. 1, Grandjean 2. Cs.: Toarniczky (kapus), Nagy A., GRÁF 7, Jaros 1, Sutka 2/2. Vezetőedző: Zubai Gábor.

A Nyíregyháza legjobb dobói: Fábián 11, Takács 6, Varga 6/1, Vasas 4, Erdős 4.

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2, 9. perc: 5–3, 21. perc: 9–10, 35. perc: 15–18, 37. perc: 18–19, 47. perc: 27–21, 54. perc: 33–25.

A vendégek számára igen fura lehetett a kétezer néző befogadóképességű, teljesen üres sportcsarnokban pályára lépni. A mérkőzés eleje kiegyenlítetten telt, ha a házigazdák röpke vezetéshez jutottak, a balassagyarmatiak gyors ütemben kiegyenlítettek. 8–8-as állást követően egy bő ötperces gólszünet következett, amit Gráf tört meg, majd ezután a kábeles legénység fokozatosan átvette az irányítást, és megnyugtató előnnyel térhettek pihenőre.

A Balassagyarmati Kábel SE (kék mezben) nem bírt a Nyíregyháza csapatával, bár az első félidőben még vezetett is | Fotó: Beküldött

A második játékrész elején még tartotta magát az Ipoly-parti alakulat, de a nyíregyháziak szorgalmasan csippentettek le a hátrányukból. Ekkor következett be a nógrádi alakulat rövidzárlata: 21–20-nál, amikor újra átvették a vezetést az északkelet-magyarországiak, Zubai Gábor rögvest időt kért, ami viszont cseppet sem segített. Ellenkezőleg. Sorra jöttek az újabb hibák támadásban, míg Fábián és Erdős vezérletével elhúzott a nyírségi társaság, sőt, a hajrába érve már nyolc találatra növelték a különbséget. A végén ugyan nagy erőket mozgósítottak Kónyáék a nagyobb arányú vereség elkerülésére, de csak hat gólig sikerült visszazárkózniuk.

Zubai Gábor: – Nincs mit szépíteni rajta, nagyon elrontottuk a második félidőt.

További eredmények: Op­ti­mum-Solar Békési FKC–FTC-Diagnosticum U22 27–40, DEAC NK KFT–Pick Szeged U22 25–26, Hatvani KSZSE–Mizse KC 31–29.

A bajnokság állása: 1. FTC-Diagnosticum U22 21, 2. KTE–Piroska szörp 16, 3. Mezőkövesdi KC 15, 4. Pick Szeged U22 12, 5. ÓAM-Ózdi KC 12, 6. Optimum-Solar Békési FKC 12, 7. Hatvani KSZSE 11, 8. Balassagyarmati Kábel SE 8, 9. Mizse KC 8, 10. DEAC NK KFT. 7, 11. Vecsési SE 7, 12. Nyíregyházi SN KFT. 3.

NB II. Északi csoport, nők, 15. forduló

Budakalászi SC–ÓKSI Kézilabda KFT. 24–26, Vasas SC U22–DKA-Vác 38–34, XVI. kerületi KMSE–Esztergomi Vitézek RAFC 26–39, Dorogi ESE–Budakalászi SC 30–28, ÓKSI Kézilabda KFT.–Solymári SC 30–21, Tatabányai SC–Ferencvárosi TC U22 32–48, TFSE–Csépe Salgótarjáni SKC – elhalasztva.

A bajnokság állása: 1. Esztergomi Vitézek RAFC 24, 2. DKA-Vác 21, 3. Vasas SC U22 21, 4. Ferencvárosi TC U22 19, 5. Salgótarjáni SKC 18, 6. ÓKSI Kézilabda KFT. 18, 7. Budakalászi SC 11, 8. Tatabányai SC 11, 9. Dorogi ESE 10, 10. TFSE 6, 11. XVI. kerületi KMSE 3, 12. Solymári SC 2.