kézilabda

2020.02.25. 13:17

Bravúros győzelmet aratott idegenben a Balassagyarmati Kábel SE

A férfi NB I/B. Keleti csoportjában a 13. fordulóban a Kábel SE nyert a Hatvan otthonában.

NMH-összeállítás

A Kábel SE (kékben) értékes két pontot szerzett

Forrás: NMH

Fotó: Archív fotó: Torjay Attila

Hatvani KSZSE – Balassagyarmati Kábel SE 23–26 (15–14)

Hatvan, Kodály Zoltán Általános Iskola sportcsarnoka, 200 néző, vezette: Barna V., Kovács B.

Kábel SE: Szabó P. – Zalai 3, Gyimesi 3, Tatai 1, Csabai 1, Sutka 11/5, Grandjean 2. Cs.: Istvanovszki (k), Kajdy, Erdélyi 2, Tóth M. 3/1, Pintér Á. Vezetőedző: Kovács István.

A Hatvan legjobb dobói: Kovács P. 7/2, Padla 5/1, Veres 4.

Hétméteresek: 6/3, illetve 6/6. Kiállítások: 10, illetve 12 perc (+1 kizárás: Kajdy a harmadik 2 perces büntetés után).

Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–4, 13. perc: 8–8, 18. perc: 12–10, 35. perc: 15–17, 44. perc: 18–21, 47. perc: 21–21, 58. perc: 22–25.

Tartalékosan állt fel a harmadik helyezett otthonában a Kábel, mivel combsérülése miatt két meghatározó ember, Székely és Tyiskov sem tudta vállalni a játékot. Az egyik új tavaszi szerzemény, Gyimesi Máté pontos bombájával nyitott a balassagyarmati gárda, amire rögvest érkezett a válasz a hatvaniaktól. Ez a gólváltássorozat jellemezte az egész első félidőt, egyik csapat sem büszkélkedhetett a kimagasló védekezésére.

Fotó: Archív fotó: Torjay Attila / NMH

A második játékrészre alaposan változott a kép. Nagymértékben feljavult az Ipoly-partiak kapusteljesítménye, mind Szabó Péter, mind az őt néha váltó Istvanovszki Dániel bravúrokat mutatott be, míg a társak eredményesen fejezték be a támadásaikat, és Sutka belőtt büntetőjével már három találattal húztak el. A házigazdák ekkor még emberelőnybe kerülve kiegyenlítettek, ám a nógrádi legénység újból megrázta magát, Erdélyi és Tóth Márk révén visszaállítva a korábbi különbséget, ami a lefújásig meg is maradt, ezzel a Kábel visszavágott az ősszel elszenvedett nagyarányú vereségért.

Kovács István: – Csupa szív játékkal, fokozott összpontosítással, és rendkívüli küzdeni tudással győztük le a mezőny egyik legmasszívabb csapatát. Szeretném külön kiemelni Szabó Péter extra kapusteljesítményét. A sikernek viszont csak akkor lesz igazi értéke, ha legközelebb hazai pályán felülmúljuk a közvetlen rivális Nyíregyházát.

További eredmények: Nyíregyházi SN–KTE-Piroska szörp 21–29, Ceglédi KKSE–Balmazújvárosi KK 45–29, Vecsési SE–Optimum Solar-Békési FKC 24–26, Mizse KC–FTC U21-Diagnosticum 25–26, ContiTech FKSE-Algyő–ÓAM-Ózdi KC 18–20.

A bajnokság állása: 1. Ceglédi KKSE 21, 2. KTE-Piroska szörp 20, 3. Hatvani KSZSE 15, 4. FTC U21-Diagnosticum 14, 5. Vecsési SE 14, 6. ContiTech FKSE-Algyő 12, 7. Optimum Solar-Békési FKC 12, 8. Mizse KC 11, 9. ÓAM-Ózdi KC 11, 10. Balmazújvárosi KK 10, 11. Nyíregyházi SN 8, 12. Balassagyarmati Kábel SE 8.

Ifjúságiak: Nyíregyházi SN–VS Dunakeszi 42–31, Mikolik Sport School–Mezőkövesdi KC 29–30, Pick Szeged II.–Csepel DSE 23–22, Mizse KC–BVSC – Zugló 30–34, KSE-Algyő – Bp. Elektromos SE 47–17, Hatvani KSZSE–Balassagyarmati Kábel SE 38–22.

A bajnokság állása: 1. Pick Szeged II. 25, 2. Hatvani KSZSE 21, 3. Nyíregyházi SN 19, 4. FKSE-Algyő 17, 5. Mikolik Sport School 16, 6. BVSC-Zugló 15, 7. Mezőkövesdi KC 14, 8. Csepel DSE 13, 9. Balassagyarmati Kábel SE 7, 10. VS Dunakeszi 5, 11. Bp. Elektromos SE 4, 12. Mizse KC 0.

NB II., Északi csoport, férfiak, 13. forduló

Mikolik Sport School–Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC 19–32 (11–15)

Budapest, Siketek Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Hajdú T., Tóth T.

Salgótarjáni Strandépítők KC: MANNAZYA – NAGY T. 5, Szerencsés 2, Dancs 5/1, Szabó 1, Albert– Tóth 2, Tóth G. 3. Cs.: Kovács kapus, FORGÁCS 5, Csontos 3, Dénes 2, Gyetvai 2, Ponyi 2, Dóczi, Ivitz, Musztács. Edző: Nigrínyi Tibor.

Mikolik Sport School legjobb góldobói: Tihanyi 6, Pócs 5.

Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1. Kiállítások: 6 perc, ill. 10 perc. Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–5, 13. perc: 4–8, 20. perc: 7–13, 28. perc: 11–14. 35. perc: 13–17, 43. perc: 16–19, 51. perc: 18–26, 58. perc: 19–30.

Nigrínyi Tibor: – Jól kezdtük a mérkőzést, és már a tizedik percben hatgólos előnyt szereztünk. Jól működtünk elöl és hátul egyaránt, és jó tempót futottunk. A meccs középső részében a fiatal hazai csapat jól felvette a játék ritmusát és egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, de a végjátékra magasabb fokozatba kapcsoltunk. Remek gyakorlás volt a következő rangadók előtt.

További eredmények: ALBA-MÁV-ELŐRE – Cunder TU Kézisuli 27–26, BSC Budakalász – VS Dunakeszi 31–17, Pilisvörösvári KSK–Váci KSE 31–25, Gödöllői KC–Rákosmenti KSK 27–28, Budapesti Honvéd SE – Csömöri SSZN 24–28.

A bajnokság állása: 1. Csömöri SSZN 25, 2. Salgótarjáni SKC 24, 3. Gödöllői KC 20, 4. ALBA-MÁV-ELŐRE 18, 5. BSC Budakalász 16, 6. Pilisvörösvári KSK 16, 7. Cunder TU Kézisuli 11, 8. Rákosmenti KSK 9, 9. Budapesti Honvéd SE 7, 10. VS Dunakeszi 4, 11. Váci KSE 3, 12. Mikolik Handball School 2.

Ifjúságiak: ALBA-MÁV-ELŐRE–Cunder TU Kézisuli 23–33, Budakalász Kézilabda–VS Dunakeszi II. 26–30, Grundfos Tatabánya KC II.–Salgótarjáni SKC 39–24, Solymári SC– Csömöri SSZN 32–37, Pilisvörösvári KSK–Váci KSE 57–20, Gödöllői KC–Rákosmenti KSK 40–21.

A bajnokság állása: 1. Gödöllői KC 24, 2. Grundfos Tatabánya KC II. 23, 3. Csömöri SSZN 23, 4. Cunder TU Kézisuli 22, 5. Solymári SC 12, 6. Pilisvörösvári KSK 11, 7. VS Dunakeszi II. 11, 8. ALBA-MÁV-ELŐRE 9, 9. Salgótarjáni SKC 9, 10. Budakalász Kézilabda ZRT. 6, 11. Váci KSE 1, 12. Rákosmenti KSK –2.