kézilabda

2019.12.10. 10:15

Utolsó meccsén is pontot szerzett a Kábel SE

A férfi NB I. Keleti csoportjában az őszi zárófordulóban a Kábel SE hazai pályán döntetlent játszott a Vecsés ellen.

Hegedűs Henrik

Nem bírt egymással a Kábel SE (kékben) és a Vecsés csapata

Forrás: NMH

Fotó: T. A.

Balassagyarmati Kábel SE – Vecsés SE 32–32 (13–15)

Balassagyarmati Városi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Hantos, Rózsahegyi.

Kábel SE: Szabó P. – Zalai 4, TATAI 5, SZÉKELY 8, TYISKOV 6, Sutka 7/4, Grandjean. Csere: Istvanovszki (kapus), Csabai, Albert–Tóth 1, Pintér Á. 1, Fórizs. Vezetőedző: Gúnya Péter.

A Vecsés legjobb dobói: Félegyházi 7/1, Kökény 5, Simányi 4, Szamos 4.

Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2. Kiállítások: 14, ill. 18 perc (+1 kizárás: Horváth a harmadik 2 perces büntetés után).

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4, 10. perc: 7–7, 22. perc: 8–10, 27. perc: 12–12, 34. perc: 16–16, 48. perc: 23–26, 56. perc: 31–28.

A két csinos hölgy játékvezetésével meginduló mérkőzésen az első negyedórában nem sokat törődtek a csapatok a védekezéssel. Rendkívül gyors volt a játék, a gólok után azonnal jöttek a középkezdések és a sebes ellentámadások, ugyanakkor a mezőnyben mindkét gárda rengeteg hibát is vétett. Először a vecsésiek teljesítménye javult fel, miközben a gyarmatiak még hétméterest is rontottak, ám később újra kiegyenlített a Kábel SE, végül a félidő hajrájában felülkerekedtek a Pest megyeiek.

Szünet után a Vecsés egyből betalált, amire viszont három Ipoly–parti találat érkezett, előbb Zalai szélről volt eredményes, majd egy Székely–Tyiskov összmunkát követően utóbbi a beállós posztról vágta a hálóba a labdát. Sutka két rontott próbálkozását tökéletesen kihasználta a vendégegyüttes, és háromra növelte a különbséget (23–26). Ekkor Székely vezérletével lendületet váltott a házigazda alakulat, az irányító kiválóan szervezett, jól osztotta ki az átadásokat, hozta helyzetbe a társait, illetve maga is bátran vállalkozott átlövésekkel és betörésekkel. Ez a ritmus meghozta gyümölcsét, mivel szűk öt perccel a befejezés előtt már 31–28 állt az eredményjelző táblán. Előnyét azonban nem tudta megtartani a balassagyarmati legénység, mert az utolsó támadásoknál rendre rossz megoldást választottak a játékosok, a kapus hárította a kísérleteket, és a Vecsés végül kiegyenlített.

Összességében az igen fordulatos, de sok hibával tarkított találkozón mindkét csapat megkaparinthatta volna a két pontot, de végül csak egy–egy sikerült nekik.

Gúnya Péter: – Teljesen igazságos a döntetlen, de bosszantó, hogy éppen a rutinos játékosok nem tudtak a megfelelő pillanatokban higgadtabbak maradni.

Molnár József, a Vecsés SE vezetőedzője: – Megnyerhettük volna a meccset, de a hajrában magukra engedtük a Balassagyarmatot, még szerencse, hogy a végén a helyén volt a fiúk szíve.

További eredmények: ÓAM-Ózdi KC–Hatvani KSZSE 31–32, KTE-Piroska Szörp–Ceglédi KKSE 20–22, ContiTech FKSE-Algyő–Nyíregyházi SN 37–27, Balmazújvárosi KK–Mizse KC 34–27, FTC U21–Diagnosticum–Optimum Solar–Békési FKC 34–22.

12. Kábel SE 11 2 2 7 273–311 6

Ifjúságiak: VS Dunakeszi Mikolik Sport School 34–44, BVSC-Zugló–Csepel DSE 33–18, FKSE-Algyő–Nyíregyházi SN 29–29, Bp. Elektromos SE–Hatvani KSZSE 22–31, Balassagyarmati Kábel SE–Pick Szeged II. 19–24, Mezőkövesdi KC–Mizse KC 42–28.

1. Szeged II. 11 10 1 0 356–290 21

2. Hatvan 11 8 1 2 345–289 17

3. Nyíregyháza 11 6 3 2 370–338 15

4. Mikolik Sport 11 7 0 4 381–324 14

5. Algyő 11 6 2 3 370–329 14

6. BVSC-Zugló 11 6 0 5 363–306 12

7. Mezőkövesd 11 6 0 5 340–318 12

8. Csepel 11 4 3 4 304–299 11