hegyifutás

2019.12.13. 16:48

Dornyay-sikerek

Az elmúlt hétvégén Felsőtárkányban kezdetét vette a hagyományos országos háromfordulós téli hegyifutóverseny-sorozat. Az Egri Spartacus által lebonyolított első fordulóban a több mint száz induló között ott voltak a Salgótarjáni Dornyay versenyzői is.

NMH

Mag Fruzsina és Mag Viktória

Fotó: Beküldött fotó

A hegyifutóverseny komolyabb szintkülönbséget tartalmazó jól futható erdei utakon kijelölt 4900 méteres körpályán zajlott le, ahol mindenki életkorának megfelelően 1, 2, illetve 4 kört teljesíthetett. Az egy kört teljesítők abszolút küzdelmét egyúttal korosztályának aranyérmét Mag Viktória nyerte. Ikertestvére Fruzsina, abszolútban ötödik, korosztályában pedig a második helyen végzett. A két kört teljesítőknél (9,8 km) abszolútban és a korosztályában is egyaránt a második helyen végzett Vass Dániel. A téli futóversenyen a fővárosi Hídépítők színeiben rajthoz állt a Dornyayban tájfutó Szőllős Kristóf, aki a gyermekek korosztályában az 5., bátyja Szőllős Dániel a serdülők korosztályos versenyszámában a 3., míg édesapjuk Szőllős András (19,8 km) abszolút bronzérmes helyezése mellett korosztálygyőztes lett.

Eredmények: Táv: 9,8 km (abszolút 32 induló): 1. Gyallai Soma (GYÖTRI Gyöngyös) 41:21, 2. Vass Dániel (Salgótarjáni Dornyay SE) 43:59, 3. Kertész Balázs (EVUK) 44:58. A felnőtt férfiak korosztályos helyezése azonos a fentikkel.

Táv: 4.9 km (abszolút 56 induló): 1. Mag Viktória (Salgótarjáni Dornyay SE) 21:06, 2. Vöröss Gergő (Egri Spartacus SE) 21:47, 3. Katona Zsolt (KZS Team Eger) 22:01 … 5. Mag Fruzsina (Salgótarjáni Dornyay SE) 23:15.

Női 15–18 év: 1. Mag Viktória 21:06, 2. Mag Fruzsina 23:15, 3. Borbás Zita (Egri Spartacus SE) 27:27.

Táv: 19,6 km (abszolút, 26 induló): 1. Kovács Ádám (Pannon Supersonics) 78:08, 2. Szabó Dávid (Eger) 78:25, 3. Szőllős András (Hídépítők Egyesülete, Bp.) 80:43. Szeniorok 35 évtől felfelé: 1. Szőllős András 80:43, 2. Erdős László (Kengyelfutók, Gyula) 97:33, 3. Kálovics Ferenc (Eger) 97:41.