Forrás: NMH

Fotó: Archív fotó: Torjay Attila

FTC U 21-Diagnosticum – Balassagyarmati Kábel SE 27–24 (9–12)

Budapest, Elek Gyula Aréna, 100 néző, vezette: Barna V., Kovács B.

Kábel SE: Szabó P., Istvanovszki, Toarniczky (kapusok), Tatai 8/2, Albert–Tóth 6/2, Tyiskov 4, Székely 3, Sutka 1, Pintér Á. 1, Zalai 1, Gál, Erdélyi, Kajdy, Csabai, Pintér M., Dóczi. Vezetőedző: Gúnya Péter.

Az FTC U 21 legjobb dobói: Ónodi-Jánoskúti 7/2, Prainer 6/1.

Hétméteresek: 4/3, illetve 5/4. Kiállítások: 10 perc (+1 kizárás: Karai), illetve 12 perc (+1 kizárás, kék lapos feljelentéssel: Sutka).

Az eredmény alakulása: 6. perc: 0–3, 14. perc: 3–3, 25. perc: 8–8, 29. perc: 8–11, 34. perc: 10–13, 39. perc: 14–13, 45. perc: 18–20, 54. perc: 24–20.

Fotó: Archív fotó: Torjay Attila / NMH

A kispadon régi-új edzővel (Gúnya Péter), a pályán pedig új, az NB I.-et megjárt játékossal (Tyiskov Mihály) vetette be magát a csatába a Kábel, és a zöld-fehérek utánpótlásával szemben jól is kezdte a mérkőzést a balassagyarmati társaság. Tatai, Pintér Á. és Tyiskov találataival hamar elhúztak, de a főváro­siak felébredtek és negyedóra elmúltával már döntetlen állt az eredményjelzőn. A félidő hajrája azonban a vendégeké volt, Tatai vezérletével ismét háromgólos előnyt kovácsoltak, ugyanakkor az utolsó percben a balátlövő Sutkát kéklapos feljelentéssel kizárták a játékvezetők.

A második játékrész sokáig ugyancsak az Ipoly-partiak szája íze szerint alakult, Tatai mellé Albert-Tóth is felzárkózott a jeleskedő kézilabdázók közé. Ám az ötvenedik perc táján az FTC átvette a kezdeményezést, a kábelesek egyre több hibát vétettek, rontott lövések kerültek be a statisztikába, a házigazdák nemcsak fordítottak, hanem négy találattal elhúztak, és előnyüket a lefújásig megtartották.

További eredmények: Ceglédi KKSE–Vecsési SE 22–23, KTE-Piroska szörp–Balmazújvárosi KK 33–26, ContiTech FKSE-Algyő–Mizse KC 30–28, Nyíregyházi SN–Vecsési SE 22–22, ÓAM-Ózdi KC–Optimum Solar-Békési FKC 25–25, Hatvani KSZSE–Ceglédi KKSE 31–31.

A bajnokság állása: 1. KTE-Piroska szörp 10, 2. Algyő 10, 3. Mizse KC 10, 4. Ceglédi KKSE 9, 5. Hatvani KSZSE 9, 6. FTC U21-Diagnosticum 8, 7. Vecsési SE 8, 8. Ózdi KC 6, 9. Békési FKC 4, 10. Balmazújvárosi KK 4, 11. Nyíregyháza 3, 12. Balassagyarmati Kábel SE 1.

Ifjúságiak: BVSC-Zugló–Balassagyarmati Kábel SE 35–18, Hatvani KSZSE–Mikolik Sport School 28–26, VS Dunakeszi–Mezőkövesdi KC 35–39, Nyíregyházi SN–Pick Szeged II. 32–32, FKSE-Algyő–Mizse KC 46–26, Bp. Elektromos SE–Csepel DSE 23–27.

A bajnokság állása: 1. Algyő 13, 2. Pick Szeged II. 13, 3. Hatvani KSZSE 11, 4. Mikolik Sport School 10, 5. Nyíregyháza 10, 6. BVSC-Zugló 8, 7. Csepel DSE 6, 8. Mezőkövesdi KC 6, 9. Balassagyarmati Kábel SE 4, 10. VS Dunakeszi 3, 11. Bp. Elektromos SE 0 , 12. Mizse KC 0.