Labdarúgás

2017.11.28. 11:52

Elvesztették a rangadót

Vereséggel zárta az őszi szezont a Salgótarján, pontot szerzett a Balassagyarmat

B. T.-H. H.

A 16. forduló mérkőzéseivel folytatódtak az NB III, Keleti csoportjának küzdelmei az elmúlt hétvégén.

Monori SE – Salgótarján 4–0 (1–0)

Monor, 300 néző, vezette: dr. Kovács G. (Kulman T., Bognár L.)

Monori SE: Bozsó – Karacs (Mészáros, 80.), Barthel, Ficsor (Bonifert, 83.), Villányi – Pintér D., Mundi, Hunya (Fazekas, 78.), Sági – Tóth Á., Balogh.

Vezetőedző: Horváth Dávid.

Salgótarján: Lékai – Banjac (Illés E., 65.), Gál, Híves, Gubacsi – Takács P. (Zsivóczky-Pandel, 55.), Spitzmüller, Sulcz, Kovács L., Gábor L. – Oláh L.

Vezetőedző: Zoran Kuntics.

Gl.: Hunya (35.), Tóth Á. (52.), Villányi (55.), Mundi (73.). Sárga lap: Villányi, ill. Sulcz, Oláh L., Gubacsi. Jók: Villányi, Hunya, Mundi, ill. Gál.

Jól kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, irányították a játékot, de a 35. percben egy távoli megpattanó lövés után a hazaiak megszerezték a vezetést. Fordulás után aztán újabb gólokat szereztek, mellyel eldőlt a mérkőzés.

Horváth Dávid: – Az előny megnyugtatta a csapatot, és utána a második félidőben magabiztos, egyben megérdemelt győzelmet arattunk.

Zoran Kuntics: – Az első harminc percben jobbak voltunk, de nem tudtuk gólra váltani a mezőnyfölényt, majd kaptunk egy gólt. A második félidőben a játékosaink nem tudták megmutatni mire képesek.

Nyírbátori FC – Balassagyarmati VSE 0–0

Nyírbátor, 150 néző, vezette: Nazsa T. (Kövér T., Szabó F.).

Nyírbátori FC: Tóth Sz. – Kinczel, Tóth M., Boros, Szabó – Reznek, Mankó, Terdik, Vámos – Pálinkás (Roszel 87.), Hornyák. Vezetőedző: Ambrusz Árpád.

Balassagyarmati VSE: Földi – Illés, Erdei, Bonivárt, Jónás – Kovács K., Popovics (Ficzere 71.), Nagy O., Tihanyi – Szita (Molnár E. 74.), Bódis.

Vezetőedző: Szanyó Károly.

Sárga lap: Roszel, ill. Erdei. Jók: Tóth Sz., Tóth M, Reznek, ill. Erdei, Bonivárt, Kovács K.

Lendületesen kezdett a balassagyarmati gárda, és hamar meg is szerezhette volna a vezetést, ám Nagy Olivér büntetőjét a házigazdák rutinos kapusa kivédte. Ezután sem lankadtak az Ipoly-partiak, ám különösebb helyzetet nem tudtak kialakítani. Szünet után felbátorodtak a nyírbátoriak, ekkor ők kerültek némi mezőnyfölénybe, azonban az ő próbálkozásaikat sem kísérte szerencse, a mérkőzés összképét tekintve igazságos döntetlen született.

Ambrusz Árpád: – Az előző heti sokkból feléledve elégedettek lehetünk a pontszerzéssel.

Szanyó Károly: – A kihagyott tizenegyes és a helyzetek alapján picit mi álltunk közelebb a győzelemhez, ennek ellenére Nyírbátorban elfogadható eredmény a döntetlen.

További eredmények: Füzesgyarmati SK – Cigándi FC 3–0 (1–0), Putnok FC – Termálfürdő FC Tiszaújváros 3–3 (2–1), Tállya KSE – DEAC 3–1 (2–1), MTK Budapest FC II. – Tiszafüredi VSE 8–0 (3–0), Jászberényi FC – Gyöngyösi AK 5–1 (3–0). A DVTK II. – ESMTK mérkőzés elmaradt.