serie a

2019.01.25. 14:40

A Juventus és a Napoli is rangadóra készül

Az éllovas Juventusra és a második Napolira is komoly ellenfél vár az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában, előbbi vasárnap a Lazio, utóbbi pedig szombaton az AC Milan vendége lesz.

Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo reacts after missing a penalty kick during the Italian Serie A football match Juventus vs Chievo Verona on January 21, 2019 at the Juventus stadium in Turin. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP) / ALTERNATIVE CROP

A legutóbbi hét kiírásban győztes torinóiak 24 ponttal előzik meg a jelenleg hatodik Laziót, de nem csupán az óriási különbség miatt számít a mérkőzés esélyesének a Juve, hanem azért is, mert a rómaiak az erős ellenfelekkel szemben rendre alulmaradnak. Simone Inzaghi együttese a mostani szezonban eddig hat rangadót játszott, s ezek közül az AC Milan ellen tudott egyedül pontot szerezni (1-1), másik öt találkozóját elveszítette, többek között egy hete a Napoli ellenit is.

A Juventus ezzel ellentétben minden rangadónak számító találkozóját megnyerte eddig, a Lazio mellett a Napolit, az Internazionalét, az AS Romát és az AC Milant is legyőzte az őszi idényben, ráadásul a Lazio vendégeként hosszú évek óta jól teljesít. A Zebrák döntetlent legutóbb a 2013/14-es szezonban értek el az Olimpiai Stadionban, ahol a 2003/04-es kiírás óta nem kaptak ki.

Alig telt el a bajnokság fele, de már csak a Napoli maradt, melynek van némi esélye befogni a Juventust a tabella élén. Ehhez viszont egyrészt arra van szüksége a csapatnak, hogy a Juve pontokat veszítsen, másrészt a nápolyiak a saját meccseiken nem hibázhatnak. Márpedig vélhetően nem lesz egyszerű dolguk szombat este Carlo Ancelotti vezetőedző korábbi csapata, az AC Milan ellen, mely a rangadókra rendre felszívja magát, s jelenleg a még Bajnokok Ligája indulást érő negyedik helyen áll, melyet szeretne megtartani.

A két együttes augusztusi meccse emlékezetesre sikerült, a találkozó első felében ugyanis a nagyszerűen játszó milánóiak kétgólos előnyt szereztek, szünet után azonban a Napolinak sikerült fordítania és megszerezte mindhárom pontot.

A harmadik helyen álló Inter rosszul kezdte az évet, a múlt héten ugyanis csak 0-0-t játszott a Sassuolóval, most pedig a 11. Torino vendégeként javíthat.

Nagy Ádám csapata, a Bologna szeptember 30. óta nem nyert meccset a Serie A-ban, vasárnap viszont kötelező lenne győznie, hiszen a mögötte 19. Frosinonét fogadja.