Értékes győzelmet aratott a Gyarmat, az SBTC nem tudott pontot szerezni

A harmadosztályban a 18. forduló mérkőzéseit rendezték meg a hétvégén.

Fotó: H. M.

NB III. Keleti csoport

SBTC – Putnok FC 2–3 (1–3)

Salgótarján, 200 néző, Szojka Ferenc Stadion, vezette: Urbán E. (Szarvas L., Gergely M.).

SBTC: Bánfalvi – Nagy M., Érsek (Csáki, 81.) Nemes, Rédei – Tarlósi P. (Csatlós, 81.) Horváth, Percze (Filkor, 57.), Novák (Klajban, 65.) – Boros, Gazdag. Vezetőedző: Vizteleki János.

Putnok FC: Cserepka – Fülöp, Sághy, Takács (Juhos, 83.) Nagy Zs. – Katona (Nádimov, 86.), Buda, Szics, Dobrovolszki – Sramkó (Laczkó, 79.), Hadházi (Kis, 53.). Vezetőedző: Szala Ákos.

Gl.: Tarlósi P. (17.), Nemes (93.), ill. Fülöp (13.), Buda (20.), Katona (41,). Sárga lap: Sághy, Takács, Katona, Laczkó. Jók: Boros, Nemes, Horváth, ill. Fülöp, Nagy Zs., Buda.

Vízteleki János: – Két ellentétes félidőt játszottunk. Az elsőben két pontrúgásból kaptunk gólt, fordulás után stabilizáltuk helyzetünket, de a végén csak a szépítésre futotta. A fiatalokkal elégedett vagyok.

Szala Ákos: – Azt kaptuk a Tarjántól, amit vártunk, küzdenek az életükért. Amire készültünk, azokból tudtunk gólokat szerezni. Adódtak lehetőségeink arra, hogy lezárjuk a mérkőzést, de a saját butaságaink miatt nehézzé tettük magunknak a meccs végét.

20. Törökszentmiklós 17 0 5 12 14-40 5

Az előző héten Hidasnémetiben elért idei első győzelem után reménykedve várta az SBTC a hazai, Putnok elleni mérkőzést, még akkor is, ha a vendéggárda jó középcsapatnak számít. Miután azonban kiderült, hogy néhány meghatározó játékos – Bakos, Bata, Tarlósi Milán és Sárközi – még a meccskeretben sem kapott helyet, alaposan csökkentek a hazaiak esélyei. Ráadásul a Putnok azonnal támadólag lépett fel, aminek egy remek fejes révén gyorsan meg is lett az eredménye.

Nem sokáig vezetett a Putnok, mert Tarlósi Patrik ügyesen használta ki a vendégek hálóőrének és az egyik védőjének bizonytalanságát és mintegy a támadótérfél közepéről az üres kapuba továbbította a labdát. Azonban tiszavirágéletűnek bizonyult a Stécé öröme, mert a védelem összehozta öngól révén ismét vezetett a Putnok, sőt ugyancsak egy – bár elkerülhető – fejesgóllal még a szünet előtt kettőre növelte előnyét. A második félidőben elkeseredetten támadott az SBTC, de a támadójátéka nem volt elég dinamikus és veszélyes ahhoz, hogy behozza a hátrányát. A remény a hosszabbítás perceiben megcsillant ugyan egy értékesített tizenegyessel, de ez már későnek bizonyult, ráadásul a Putnok magabiztosan őrizte előnyét és összességében megérdemelten vitte haza a három pontot. A kiesőzónában tartózkodó fekete-fehérek pedig – a hátralévő mérkőzések és ellenfelek ismeretében – még nagyobb gondba kerültek a kiesést illetően.

További eredmények: DVTK II. – Hidasnémeti 4–2 (1–1), Újpest II. – BKV Előre 7–0 (2–0), Békéscsaba II. – Tiszaújváros 1–2 (0–1), Sényő – Jászberény 2–1 (0–1), Tállya – DEAC 1–3 (0–2), DVSC II. – Kisvárda II. 2–0 (0–0), Tiszafüred – Eger 1–0 (0–0), Füzesgyarmat – Törökszentmiklós 3–3 (1–3), Kazincbarcika – Hajdúszoboszló – (–),

NB III. Közép csoport

Balassagyarmati VSE – Gerjeni SK 2–1 (2–1)

Balassagyarmat, Kövi Pál Sportközpont, 200 néző, vezette: Holczbauer F. (Keszthelyi T., Szalai D.).

Balassagyarmati VSE: Puporka – Benkő-Bíró, Ferkel (Király O., 46.) Nyilas, Kerekes (Kovács, 72.) – Csiki (Lizák, 46.), Gergely, Koszó, Király Á. – Majzik, Nagy T. Vezetőedző: Nagy Tamás.

Gerjeni SK: Genzler – Major (Héhn, 60.), Laták (Steinbach, 83.), Erdélyi, Buzás – Dombi, Blatt, Paget, Királyházi – Erdélyi, Cseh. Vezetőedző: Buzás Attila.

Gl.: Nyilas (3), Kerekes (14), ill. Paget (39.). Sárga lap: Király O., ill. Buzás, Királyvári, Erdélyi. Kiállítva: Cseh (87.).

További eredmények: Paks II. – Budapest Honvéd-MFA II. 0–2 (0–1), Makó – ESMTK 2–0 (1–0), Szekszárd – Kozármisleny 0–0, Rákosmente – Mohács 1–1 (1–0), Cegléd – MTK Budapest II. 0–0, Iváncsa – Dunaújváros, Dabas-Gyón – FC Dabas 1–0 (1–0), Vác – Ferencváros II. 3–3 (1–1), Monor – Hódmezővásárhely 0–0.