kézilabda

2019.11.21. 11:45

Továbbra is szépen menetel a tarjáni férfi kézilabdacsapat

Az NB II.-ben szereplő Strandépítők csapatai a 8. fordulóban hazai pályán gyűjtötték be a két bajnoki pontot.

NMH-összeállítás

A Salgótarjáni SKC (kék) férfiegyüttese az első helyen áll a bajnokságban Fotó: NMH

NB II. Északi csoport, férfiak, 8. forduló:

Csépe-Salgótarjáni SKC – Rákosmenti KSK 28–25 (14–8)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Dohány, Nagy.

Salgótarjáni SKC: MANAYZA – Gyetvai 2, Forgács 4, SZABÓ 8/5, Dancs 3, SZERENCSÉS 3, NAGY T. 4. Csere: Kovács, Kuti – Tóth G. 1, Ivitz 1, Tóth M. 1, Ponyi, Deák, Dénes 1, Musztács. Edző: Nigrínyi Tibor.

Rákosmenti KSK legjobb dobói: Gyuricska 8/3, Varga J. 6.

Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3. Kiállítások: 2 perc, ill. 4 perc. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–2, 17. perc: 9–4, 27. perc: 14–6, 38. perc: 16–11, 48. perc: 20–17, 58. perc: 26–23.

A hazaiak a több volt salgótarjáni játékost is sorai között tudható Rákosmenti KSK ellen léptek pályára, így barátságos hangulatban kezdődött az összecsapás. A tarjáni fiúk azonban nem hagyták, hogy a volt csapattársi viszony a játék rovására menjen és Szabó, Nagy T., Szerencsés találataival már az első percekben igyekeztek ellépni a vendégektől. A fővárosiak 12 percig tudták tartani a lépést, majd ismét Szerencsés, Szabó, Nagy T. és Forgács kezéből landolt a hálóban a labda, és máris 9–5-re vezetett a Strandépítők. Manayza bravúros védéseiből felépített támadások sorra büntetővel vagy góllal végződtek, így az első játékrész végére már hatgólos hazai előnyt sikerült kialakítani.

A második harminc perc elején felváltva érkeztek a találatok, Szabó, Forgács, Dancs találataira a volt strandépítős Varga J. rendre válaszolt. Majd a hazai csapat kicsit leengedett, a vendégek pedig ezt kihasználva a 48. percre négy gólra kapaszkodtak vissza – 20–16.

A mérkőzés vége hullámzóan alakult, Dénes, Nagy T. és Forgács góljával ismét 23–17-et mutatott az eredményjelző, de az utolsó 5 percben kapott 7 góllal a vendégek ezt sikeresen lefaragták háromra, így a végeredmény 28–25 lett, amellyel a férficsapat továbbra is hibátlan a bajnokságban.

Nigrínyi Tibor: – Újra hazai pályán játszhattunk egy hónap után, szerettük volna kiszolgálni a közönségünket egy jó játékkal a Rákosmenti KSK ellen. Egy félidőn keresztül jól is ment a csapatnak és hatgólos előnnyel vonultunk pihenőre. Ebben a félidőben a védekezésünk jól összeállt és ragyogó kapusteljesítmény is volt. Támadásban azért sok hiba volt, főleg a kapkodásunk miatt. A második játékrészben csak kerestük az igazi arcunkat. A védekezésünk is gyengült, a támadójátékunk pedig teljesen szétesett. Ennek ellenére győztesen hagytuk el a pályát.

További eredmények: ALBA-MÁV-ELŐRE–Vác 36–18, Mikolik Handball –Budakalász 24–43, Gödöllő–Cunder TU Kézisuli 36–29, Csömör–Dunakeszi 45–22, Budapesti Honvéd–Pilisvörösvár 33–37.

A bajnokság állása: 1. Salgótarjáni SKC 16, 2. Csömör 15, 3. ALBA-MÁV-ELŐRE 12, 4. Gödöllő 12, 5. Cunder TU Kézisuli 11, 6. BSC Budakalász 10, 7. Pilisvörösvári KSK 8, 8. Rákosmenti KSK 5, 9. Váci KSE 4, 10. Budapesti Honvéd SE 3, 11. Mikolik Handball School 0, 12. VS Dunakeszi 0.

Ifjúságiak: ALBA-MÁV-ELŐRE–Váci KSE II. 50–26, Solymár–Pilisvörösvár 26–33, Grundfos Tatabánya KC II.–Budakalász Kézilabda 42–21, Gödöllő–Cunder TU Kézisuli 32–25, Salgótarjáni SKC–Rákosmenti KSK 40–18, Csömör–Dunakeszi II. 38–32.

NB II. Északkeleti csoport, nők, 8. forduló:

Csépe-Salgótarjáni SKC – Hatvani KSZSE 31–28 (14–13)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 150 néző, vezette: ifj. Babity, Kaposi.

Salgótarjáni SKC: Csiki – Csaba 4, Garamvölgyi 2, SZABÓ 1, HORVÁTH 13/8, Kőházi 1, KISBALÁZS 4, Csere: Szalai, Nagy 1, Bott 1, Maró 2, Kovács, Gyetvai, Ponyi, Bozó 2. Edző: Guricsné Horváth Beáta.

Hatvani KSZSE legjobb dobói: Blaskó 11, Szarvas 7.

Hétméteresek: 8/8, ill. 3/1. Kiállítások: 10 perc, ill. 12 perc. Az eredmény alakulása: 7. perc: 3–1, 12. perc: 5–5, 22. perc: 11–9, 26. perc: 13–13, 35. perc: 17–16, 44. perc: 21–19, 49. perc: 24–23, 54. perc 27–25.

A strandépítős lányok már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a vezetést, amelyet a mérkőzés során egyszer sem engedtek ki a kezükből. Horváth góljaival a 7. percben már 3–1-re vezettek a tarjániak, de a Hatvan végig szorosan a nyomukban maradt; Szabó, Kőházi, Garamvölgyi, Csaba góljaira is sorra válaszoltak. Az első félidőben így nem sikerült több góllal ellépni, de a lélektani előny a hazaiaknál volt, majd a második félidőt is Kisbalázs találatával nyitották. A 39. percben egy kimaradt vendég büntető után 21–17-et mutatott az eredményjelző, de a hatvaniak szívósnak bizonyultak és nem adták fel, a 48. percre ki is egyenlítettek – 23–23. Ezután ismét egy kimaradt hétméteres kellett a hazai előny megtartásához, és a vendégek hiába próbálkoztak az utolsó percekben emberfogásos védekezéssel, már nem sikerült három góltól közelebb zárkózniuk, így küzdős meccsen, de végig vezetve itthon tartották a két pont a salgótarjániak.

Guricsné Horváth Beáta: – Számítottam rá, hogy nehéz mérkőzés lesz, jó képességű játékosokból áll a Hatvan csapata. Ennek ellenére is azt mondom, hogy ismét magunknak tettük nehézzé a találkozót. Az első félidőben támadásban eredményesen játszottunk, de sajnos a védekezésünkben nagyon sok volt az egyéni hiba, valamint a beálló körüli védekezésünket egész mérkőzésen nem tudtuk megoldani, amiből rengeteg gólt kaptunk. A második félidő felénél sikerült 4 góllal meglépni Bozó, Horváth és Kisbalázs góljai révén. Jól irányította a csapatot Szabó, sok helyzetet kialakítottunk, de nem tudtunk nagyobb előnyt kialakítani, mert a kidolgozott helyzeteinket rendre elrontottuk, így saját magunknak nehezítettük meg a mérkőzést. Végül a sok hiba ellenére is sikerült itthon tartani a két pontot.

További eredmények: DVSC SCHAEFFLER U22–Szepa KSE 55–19, Lóci DSE– Kazincbarcikai KSE 28–29, Hevesi SE–Mátészalkai MTK 26–22, Vitka SE–Dabasi KC VSE 35–23, Hajdúböszörményi TE–Füzesabonyi Sport Club 32–21.

A bajnokság állása: 1. Hajdúböszörményi TE 13, 2. Mátészalkai MTK 11, 3. Dabasi KC VSE 10, 4. Salgótarjáni SKC 10, 5. Vitka SE 10, 6. Füzesabonyi Sport Club 9, 7. Kazincbarcikai KSE 8, 8. Hevesi SE 8, 9. DVSC SCHAEFFLER U22 7, 10. Lóci DSE 6, 11. Hatvani KSZSE 4, 12. Szepa KSE 0.

Ifjúságiak: DVSC SCHAEFFLER–Szepa KSE 75–15, Hevesi SE–Mátészalkai MTK 31–22, Lóci DSE–Kazincbarcikai KSE 32–30, Salgótarjáni SKC–Hatvani KSZSE 41–21, Hajdúböszörményi TE–Füzesabonyi Sport Club 16–31.

NB I/B Keleti csoport, férfiak, 8. forduló: Vecsési SE–Algyő 26–20, Hatvani KSZSE–FTC U21–Diagnosticum 36–32, Mizse KC–Ózdi KC 28–28, Békési FKC–KTE–Piroska szörp 21–29, Ceglédi KKSE– Nyíregyházi SN 43–23, Balmazújvárosi KK–Balassagyarmati Kábel SE 31–25.

A bajnokság állása: 1. KTE–Piroska szörp 12, 2. Ceglédi KKSE 11, 3. Hatvani KSZSE 11, 4. Mizse KC 11, 5. Algyő 10, 6. Vecsési SE 10, 7. FTC U21–Diagnosticum 8, 8. Ózdi KC 7, 9. Balmazújvárosi KK 6, 10. Békési FKC 4, 11. Nyíregyházi SN 3, 12. Balassagyarmati Kábel SE 1.

Ifjúságiak: Mikolik Sport School–Nyíregyházi SN 31–32, Mezőkövesdi KC– Balassagyarmati Kábel SE 28–18, Pick Szeged II.–FKSE-Algyő 35–28, Mizse KC– Bp. Elektromos SE 22–27, Hatvani KSZSE–BVSC- Zugló 37–22, Csepel DSE–VS Dunakeszi 36–31.