Zelenka

2018.09.28. 15:04

Hatvanan válogattak a négy táv közül a gyarmati emlékfutáson

Balassagyarmat belvárosában immáron tizenkettedik alkalommal tisztelegtek futóversennyel Zelenka István pályafutása előtt, aki első bajnoki címét szerezte a megyének. A Civitas Fortissima téren összesen közel hatvanan válogattak a négy táv közül.

B.L.

Fotó: Torjay Attila, NMH

A három balassagyarmati klub – a BADISZVSE, a Kiss Árpád VDSE és a Vitalitás SE – mellett a salgótarjániak (Tornádó és SAC) is szép számban delegáltak futókat. A két rövidebb távon a SAC kettő, a Kiss Árpád és a TTT egy-egy abszolút győzelmet szerzett. A szintemelkedést és lépcsőt is rejtő City cross futamot a tavalyi versenyhez hasonlóan a salgótarjániak uralták, Buda Erik (TTT), és Varga Petra (SAC) is bő két perccel nyert. A leghosszabb távon a patvarci Csábi Csaba, és Tóth Kata (Vitalitás SE) tudott nyerni, előbbi nagy előnnyel, utóbbi jó hajrával.

Az egyes távok abszolút dobogósai.

1 kilométer. Fiúk: 1. Berki Zsolt (Kiss Árpád VDSE) 3:56 perc, 2. Szviták Márió (TTT) 3:58, 3. Reitinger Ákos (Vitalitás SE) 4:05. Lányok: 1. Tóth Nóra (TTT) 4:09, 2. Fürjes Flóra Emma (BADISZVSE) 4:33, 3. Váradi Vanessa (Kiss Árpád) 4:44.

3 kilométer. Fiúk: 1. Simkó Máté Boldizsár (SAC) 10:48, 2. Oláh Bátor Gábor (SAC) 10:59, 3. Szabó Barnabás (SAC) 11:06. Lányok: 1. Kovács Gyöngyvirág (SAC) 11:16, 2. Tóth Barbara (TTT) 12:13, 3. Hegedűs Flóra 12:40.

5 kilométer city cross. Férfiak: 1. Buda Erik (TTT) 19:12, 2. Lantos Ádám (Kiss Árpád) 21:34, 3. Szuhán Attila (TTT) 22:29. Nők: 1. Varga Petra (SAC) 25:38, 2. Fodor Zsuzsanna (BADISZVSE) 27:52, 3. Hegedűsné Lavaj Krisztina (SAC) 28:21.

10 kilométer. Férfiak: 1. Csábi Csaba (Patvarc) 42:06, 2. Jamrik Krisztián (BADISZVSE) 43:51, 3. Katona László (Balassagyarmat) 44:48. Nők: 1. Tóth Kata (Vitalitás SE) 45:42, 2. dr. Lukács Tünde (SAC) 45:50, 3. Reitingerné Golyán Szabina (Vitalitás SE) 50:41.

A névadóról

„Az országutak kemény embere” 1901. december 17-én született Ráckevén. A maraton országos bajnokságon 1927-ben indult először, innentől kezdve egy évtizeden keresztül volt harcban a bajnoki dobogós helyekért. Az egy arany mellett összesen 4 ezüstöt és 5 bronzot szerzett a maraton bajnokságok történetében. Hosszú évekig az SBTC pályagondnoka volt, hajnaltól estig munkálkodott, de megterhelő munkája mellett is szánt időt a futásra, esténként napi két órát szánt testedzésre. 1972-ben került a balassagyarmati szociális otthonba, de ötven-hatvan fekvőtámaszt még ekkor is le tudott nyomni egyhuzamban. Itt elmagányosodott, még négy és fél évet élt, 1976. november 23-án hunyt el.

Kiemelt fotónkon: Kicsik és nagyok is sorakoztak a rajtoknál – Fotó: Torjay Attila, NMH