Kézilabda

2023.12.05. 11:46

Szép győzelmet arattak a salgótarjáni fiúk, súlyos vereséget szenvedtek a lányok

A tizedik játéknap meccseit rendezték meg az NB II-es bajnokság C csoportjában.

Stefán Antal Krisztián

Nem volt ellenszere a Gödöllőnek a Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC (szürke) együttese ellen

Forrás: Váci FKA Facebook | Archív fotó

Vasárnap délután a középmezőny hátsó régiójában szereplő Gödöllő vendége volt a Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC férfi együttese. Dancs Mátéék két győzelem után utaztak Pest vármegyébe, ahol egyértelműen a találkozó favoritjainak számítottak.
Ennek ellenére a mérkőzés első fele kifejezetten szorosnak bizonyult. A salgótarjáni együttes kézben tartotta az összecsapást, de két gólnál nagyobb különbség nem alakult ki a csapatok között. A vendéglátók jól tapadtak a mieinkre, így a játékrész hajrára döntetlen állásnál fordultak rá a fiúk, ami a nógrádi társulatnak sikerült jobban, így két gólos vendég vezetésnél mehettek pihenőre a felek.
A fordulást követően aztán már csak a Salgótarján volt a pályán, a Strandépítők legénysége nyolc góllal indította a szünet utáni időszakot, amire nem érkezett hazai válasz, így a 42. percben már tíz gólos vezetést jegyezhettünk fel az SKC oldalán. Ezt követően még valamelyest zárkózni tudtak a házigazdák, de ez már csak a kozmetikázásra volt elég. Magabiztos sikerével továbbra is őrzi második pozícióját a salgótarjáni együttes, míg a Gödöllő továbbra is hatodik.

NB II. (Férfi), C csoport, 10. forduló:
Gödöllői KC – Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC 24–32 (15–17)
Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola, 30 néző, vezette: Barabás K., Lázár Z.
Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC: Kelemen, Toarniczki – kapusok, Gyetvai T. 7, Tóth P. 5, Dancs 5, Szepesi 4, Békési 3, Dénes 3, Forgács 2, Csuka 2, Kordics 1.
A Gödöllői KC legjobb góldobói: Pásztor 6, Pauló 6/2, Gombás 5, Farkas D. 3. Hétméteresek: 6/3, ill. 0. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Kizárások: 0, ill. 0.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–3, 10. perc: 6–7, 15. perc: 8–9, 20. perc: 11–11, 24. perc: 12–13, 30. perc: 15–17, 35. perc: 15–20, 42. perc: 15–25, 49. perc: 18–27, 53. perc: 22–30, 60. perc: 24–32.

A bajnokság állása:

A hölgyek a dobogós helyekért küzdő Vác U21-es gárdáját fogadták hazai környezetben. A visszavágásra huszonhárom jó oka lehetett volna a salgótarjáni lányoknak, hiszen szeptember végén pontosan ennyi góllal bizonyultak jobbnak a Pest vármegyei fiatalok. Az összecsapást jól kezdték a mieink, a hetedik percben már kettővel mentek a házigazdák, de ezt követően fokozatosan átvette a játék irányítását a Vác és a félidő felénél már ők vezettek öt találattal. Ezt követően komoly hullámvölgybe kerültek a strandépítők játékosai és az első játékrészben már csak kétszer vették be az ellenfél kapuját, míg a váciak remek játékot bemutatva már harminc perc alatt huszonhat gólnál jártak. A folytatásban sem változott sokat a játék képe, így a találkozó hajrájában már csak az lehetett a kérdés, hogy mennyi lesz a különbség a két gárda között, ami végül huszonhét lett, így súlyos vereséget szenvedtek a nógrádi lányok egy harapós, fiatal ellenfél ellen.

NB II. (Női), C csoport, 10. forduló:
Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC – Praktiker-Vác U21 18–45 (10–26)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Losonczi D., Oláh A.
Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC: Ponyi A. 5, Pál V. 5, Zsikla 4/3, Ráczné Dénes S. 1, Nagy V. 1, Nagy P. 1, Kovács B. 1.
A Praktiker-Vác U21 legjobb góldobói: Kacsó 10/4, Molnár K. 4, Kökény 4/1, Danku 4, Bozsek 3, Varga N. 3, Pap 3. Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Kizárások: 1, ill. 0.