Kézilabda

2023.11.27. 08:30

Az utolsó percekben fordított Füzesabonyban a Salgótarjáni SKC

Óriási csatában diadalmaskodott ellenfele fölött a salgótarjániak gárdája az NB II. C csoportjának kilenedik fordulójában.

Stefán Antal Krisztián

A véghajrában énekelte ki a sajtot ellenfele szájából a Csépe Salgótarjáni SKC (szürke) csapata

Forrás: Váci FKA Facebook | Archív fotó

Szombaton a középmezőnyben helyet foglaló Füzesabonyi SC volt a Csépe Salgótarjáni SKC férfi gárdájának ellenfele az NB II-es bajnokság aktuális fordulójában. Esélyeshez méltóan a mieink kezdtek jobban, de az első játékrész felénél egyenlítettek a hazaiak. A folytatásban aztán nagy hajrát indítottak a tarjániak és öt gólt szereztek zsinórban, amivel elléptek a házigazdáktól. Az első harminc perc végén ebből az előnyből három találatot sikerült megőrizniük, így 14–11-es Strandépítők vezetésnél mehettek a pihenőre a csapatok.

A térfélcsere után átvették a kezdeményezést a füzesabonyiak és kiváló első tíz percet produkálva megfordították az állást. Ezt követően óriási csata alakult ki a pályán, zsinórban ötször szerezték meg a vezetést a vendéglátók, de mindannyiszor egalizáltak a nógrádi fiúk. Az 52. percben aztán ismét nálunk volt az előny, de újfent fordítottak a hazaiak, így egy gólos Füzesabony vezetésnél léptünk be az utolsó öt percbe. A véghajrában azonban már nem termett babér a Heves vármegyei riválisnak, akik az utolsó percben büntetőt is hibáztak, így Salgótarjánba került mind a két bajnoki pont. Szép volt fiúk!

NB II. (Férfi), C csoport, 9. forduló:
Füzesabonyi SC – Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC 24–25 (11–14)
Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok, 75 néző, vezette: Konkoly Á., Oláh B.
Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC: Jónás B., Kelemen, Toarniczki – kapusok, Szepesi 4, Szabó T. 4, Forgács 4, Csuka 4, Békési 4/1, Hajdú 2, Dénes M. 2, Bedő 1.
A Füzesabonyi SC legjobb góldobói: Nagy B. 5, Molnár M. 5/3, Hevér 3, Orosz L. 3, Csapó 2, Varjú 2. Hétméteresek: 4/3, ill 4/1. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Kizárások: 0, ill. 0.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–3, 11. perc: 1–4, 15. perc: 5–5, 23. perc: 6–11, 27. perc: 9–13, 30. perc: 11–14, 35: 13–16, 40. perc: 17–16, 46. perc: 20–19, 52. perc: 21–22, 55. perc: 24–23, 60. perc: 24–25.