2023.10.24. 14:41

Salgótarjáni győzelem született az egyetemi bajnokságon

Mag Viktória remek versenyzéssel lett első a női mezőnyben.

Nool.hu

Babka Miklós (Dornyay) a Budapest kupa abszolút nyílt versenyszámában a hatodik helyezést szerezte meg

Forrás: Beküldött fotó

Idén az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Lágymányosi Campuszának környékén került sor a Budapest Kupa versenysorozat legújabb fordulójára, amely ezúttal az Egyetemi Tájékozódási Futó bajnokság küzdelmének is otthont adott. A versenyen rajthoz állt az ELTE újdonsült hallgatója, a Salgótarjáni Dornyay válogatott kerettag tájékozódási futója, Mag Viktória, valamint két klubtársa Babka Miklós és Kovács József is. Mindkettő megmérettetés abszolút értékelésen alapult. Az egyetemistáknál Mag Viktória két férfi vetélytársa mögött, legjobb női versenyzőnként a harmadik helyen végzett. A Budapest kupán Babka Miklós az élmezőnyt jelentő hatodik helyen ért célba.

Eredmények:

Egyetemi Bajnokság:
Táv: 4,5 km (26 induló): 1. Jónás Ferenc, Testnevelési Egyetem/Szegedi Vasutas SE, 18:00 perc. 2. Kasoly Benedek, ELTE/Gödöllői Kirchhofer József SE, 18:40. 3. (nőknél: 1.) Mag Viktória, ELTE/Salgótarjáni Dornyay, 20:22.

Budapest Kupa, Nyílt kategória:
Táv:4,5 km (33): 1.Máramarosi Rita, Veszprémi Honvéd SE, 19:25. 6. Babka Miklós, 25:10 14. Kovács József, 32:31 (mindketten Salgótarjáni Dornyay).